Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám éjjel óránként...

3 hetes babám éjjel óránként eszik, nappal 3 óra után ébreszteni kell, hogy megetessem, tápszeres baba. Miért nem bír ki éjjel is 3 órát? Van valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És mennyit eszik óránként? Biztos azért kel, mert éhes?
2015. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
tápszeres babát sem kell ébreszteni. az, hogy 3 óránként etesd, nem azt jelenti, hogy ébreszd, csak hogy ne etesd óránként :D de ha kér... szerintem más lehet a gond, csak még nem ismered fel a jelzéseit. lehet a hasa fáj, lehet fázik vagy melege van, sötét van neki... de az is lehet, hogy böfiznie kell, nem tudom, erre sajnos neked kell rájönnöd
2015. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekem tápszeres volt / van.

NEM kell ébreszteni őket!

Ébreszteni csak akkor kell babát, ha muszáj ennie a gyarapodás miatt.

Én mindig úgy etettem őket, hogy este lefekvés előtt többet kaptak. A pici most 150-et eszik alapból, de elalvás előtt 180-at kap. Így este 11 körültől reggel 5-6-ig alszik. Ő még csak 3 hós. A fiammal is így volt, ő 5 hós korától aludta át az éjszakát.

Az óránként evés az nagyon sok.... Nem lehet, h szomjas? Mennyi eszik? Megeszi amit adsz neki mindet?

2015. jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy összekeveri a nappalt és az éjszakát?
2015. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ma éjjel 3 óránként kelt, több dolgot másként csináltam nem tudom melyik használt. Napközben 1- 1, 5 óránként adtam neki enni, ahogyan éjjel eszik, hátha felváltja a napszakokat, hason altattam a böfik miatt, mert elalszik evés közben és tettem egy pólómat a feje alá hogy érezze az illatomat. Hát valamelyik bejött. Szerencsére remélem nem csak egyszeri eset volt. Köszönöm.

2015. jan. 7. 09:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a nappali óránkénti evés is nagyon sok, annak hasfájás lesz a vége.
2015. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3 hetes babát akkor is kell büfiztetni ha elalszik evés közben. nappal óránként keltetted és megetetted? hát, furcsa, óránként nem lehetne etetni tápszerrel, kitágul a gyomra, fájni fog a hasa, valami nagyon nincs rendben...

mennyit eszik óránként??? vagy csak kortyolgat? adsz neki inni? lehet, hogy szomjas, tápszer mellé kell víz

2015. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Próbáld napközben is nagyjából három óránként etetni, este elalvás előtt lehet gyakrabban. Én asszem úgy csináltam, hogy evett fél öt körül, fél hét körül, és fürdés után, fél kilenc felé. Nálunk ez anno bejött, három hónapos kora óta átalussza az éjszakát, pedig anyatejes volt.

Ha elalszik evés közben, akkor piszkálgasd a fülét, ébresztgesd, addig amíg nem ette mrg az adagját. Éhes ő, csak bealszik. Ha nem lakik jól, akkor fel fog kelni újra, hogy befejezze az evést.

2015. jan. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Inkább délután 4 után evett gyakrabban délelőtt nem lehet felébreszteni 3 órát alszik. nem eszik túl sokat 60 ml-t. De nem kell neki több nem akarom megtömni sem, szerintem ezért eszik gyakrabban. Mindig büfiztetem, de ha elalszik akkor nem jön ki neki ezért teszem hasra. Hát ma is elég jól aludt de hajnalban megint többször kelt. De nem volt éhes. Lehet hogy a hasa...

Kösz mindenkinek hogy segíteni akart! Majd alakul a helyzet...

2015. jan. 8. 06:29
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem keltettem óránként délután alig alszik csak sír és akkor gyakrabban adtam neki enni. Ha alszik nem ébresztem óránként csak 3 óra után.
2015. jan. 8. 06:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!