Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen kenyeret fogyaszt napi...

Milyen kenyeret fogyaszt napi szintem a gyereked? Miért? Mennyi idős? Ti is olyat esztek?

Figyelt kérdés

Pl. fehér kenyér (áruházi vagy péktől), házi félbarna, bio teljes kiőrlésű, stb. stb.

Ha sütöd, az is érdekel.



2015. jan. 28. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Férjem pék, ő hozza a kenyeret. Mindig másmilyet hoz, fehér, rozsláng, többmagvas, tk, bagett stb. Igen az egész család ezt eszi, én nagyon minimálisat csak. Miért? Mit miért?

6, 3 és 1,5 évesek.

2015. jan. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bolti félbarna, fehér, rozs, teljes kiőrlésű vagy graham kenyeret, éppen amilyet veszünk illetve amilyet a csanában adnak. Itthon napi fél-1 szelet kenyeret eszik meg, ha csanában van (mert éppen nem beteg), akkor ott is eszik szerintem még ennyit, de itthon nem kér többet. 2,5 éves múlt.
2015. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már kezdtem volna írni, hogy nem fogyaszt napi szinten kenyeret, de közben rájöttem, hogy ez nem igaz.

3 éves, egy éve jár bölcsibe. Ott napi szinten fogyasztja (általában reggeli és uzsonna kenyérféle valami kencével, félbarnát adnak nekik) Itthon ritkán eszik kenyeret. Most éppen osan Vándor kenyér fantázianevű van itthon, mert ezt találtuk finomnak. A bio dolgokat paraszthülyítésnek tartom, szóval olyat nem szoktunk vásárolni. Teljes kiőrlésű tönkölyt szoktam még vásárolni, de azt nem szereti. Sütni ritkán szoktam, mert a híresztelésekkel ellentétben nem olcsóbb, egyébként abból is csak pár falatot szokott megenni, az ilyen tömörebb dolgok nem jönnek be neki.

2015. jan. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
általában teljes kiőrlésűt veszünk vagy sütünk otthon.
2015. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A "Miért?"-et arra értem, hogy hogyan látjátok egészségesnek :)

Sokan szeretik a fehér kenyeret, mégis teljes kiőrlésűt esznek, mert az egészségesebb.

Vagy valaki pékségből veszi, mert áruházban akármi is kerülhet bele.

Ilyesmikre gondolok.

2015. jan. 28. 13:45
 6/7 anonim ***** válasza:
2,5 és 5 évesek. Az utóbbi 1,5 évben nem nagyon vettünk kenyeret, akkor szoktam rá a sütésére, amikor a kedvenc pékségünkben valami átalakítást csináltak és zárva volt 2 hétre. Azt sütök amit kedvem van, van hogy csak kenyérsütővel, máskor bagettet, kifliket. Tegnap pl hatalmas igazi ropogós fehér kenyeret. Erre nem fogunk rászokni, mert borzasztó finom, de semmi szüksége rá egyikünknek se, hogy ezzel lakjon jól. Általában világos rozsliszttel vagy teljes kiörlésű liszttel keverem a fehér lisztet, néha tökmag liszttel. Gyakorlatilag a gyerekeimnek mindegy, hogy milyet teszek eléjük, ha magos, ha nem, eddig mindent megettek.
2015. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
oviban reggelizik, általában ott kenyérféle van. és gyakran uzsonnára is. este főtt kaját eszünk, esetleg hozzá eszünk kenyeret, mostanában éppen zsemlevekni a nyerő nála. hétvégén reggelire vagy zsömlét eszik vagy a tojásrántottához eszik zsemlét vagy kiflit. fehéret... nem tartom egészségtelennek
2015. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!