Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miktó lehet adni ilyesmit a...

Miktó lehet adni ilyesmit a babáknak, hogy joghurt? Tejszelet? Csoki? Pufi? Babapiskóta?

Figyelt kérdés
2015. jan. 31. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


olyan 1 évtől



(megj.: én olvastam olyat, hogy minden csokiban és nápolyiban van valami TFA(ha jól emlékszem) az méreg...én kerülném ezek adását jó sokáig, ha megtalálom hol olvastam, linkelem)

2015. jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

máshol:

"2 éves korig ne adjunk: cukor, babapiskóta, keksz, ropi, chips, csoki, cukorka, felvágottak, virsli, májkrém, szalonna, kolbász, füstölt húsok, zsír, pacal, köröm, kóla és egyéb szénsavas üdítők.

Tartósítószert, ízfokozót, mesterséges színezéket, aromát és édesítőszert tartalmazó bármilyen ételt!"

[link]

2015. jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a transz zsírsav tartalmuk magas, ill nemigen van ez ellen szabályozás, ami mérgező


[link]


[link]

2015. jan. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2 éves koráig nem adtam a lányomnak ilyeneket.

Tudom, van aki szerint ez túlzás, de én azt vallom, semmi szüksége rá, másrészt most alakul ki benne, hogy milyen ízeket szokik/szeret meg.

Rágcsálni addig csak bulátát és hasonlókat kapott.

Most 2 éves kora körül már mindenfélét adok neki, persze ez nem azt jelenti, hogy minden nap süteménnyel kezd, de nem kapok szívgörcsöt, ha a nagyi megkínálja :)

2015. jan. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

natúr joghurtot 7 hótól - van a bébiételben is

csokit 1 év után, de 7 hótól van a sztacsatellás tejpépben is

tej, tojás tartalmút 1 év után, ha már eszik tojást és tejet - tojássárgáját 7 hótól be lehet vezetni.

pufi sós, de puffasztott rizst, kukorica és más liszteket - gabonából készült puffasztott dolgoat 4 hó után, amikor a glutént vezetik be.

2015. jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"van valami TFA és az méreg"

Transzzsírsav. Elég sok készételben megtalálható, ettől még nem jó. Kicsit olvass utána.


Natúr, cukrozatlan joghurt már mehet óvatosan 6 hós kortól. Ha ízesíted, olyan gyümölccsel tedd, amit már bevezettél. A többivel én várnék.

2015. jan. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2 eves korig nem adnám
2015. jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zsöff85 ***** válasza:
Soha??! Majd ha már akkora, hogy magától kéri, akkor kaphat néha, de direkt adni neki?! Soha nem jutott eszembe. 2 éves koráig nem is evett semmi ilyesmit, mert nem érdekelte ha másnál látta sem. Csokit is csak azóta kap, hogy kért a miénkből 2 éves kora után, és izlett neki. A legtöbb rossz dologra a szülők szoktatják rá a gyereket.
2017. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!