Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Esetünkben mit ajánlanátok?...

Esetünkben mit ajánlanátok? Hogyan kezdjünk hozzá a hozzátápláláshoz?

Figyelt kérdés
A fiam nemrég múlt el 4 hónapos. Szeretném 2-3 héten belül lassan elkezdeni a hozzátáplálást mivel jelenleg szopis és tápszeres. Viszont a szopi után még 180-200 ml-t iszik,de még mindig éhes utána is...Naponta legalább 8x van etetésünk. Éjjel pedig folyamatosan szopik,ott van mellettem és óránkét váltva a mellemet úgy ,,alszunk,, hogy szopik. A súlya ennek ellenére csak a minimálisan elvárhatót gyarapszik. A védőnő és a doki is ajánlotta hogy most kezdjem el hozzátáplálni. Eddig nincs is gond viszont én rengeteg dologra vagyok allergiás. Pontosabban a parlagfű,mogyorófélék,rozsfélék,pázsitfűfélék,stb és ezeknek a keresztallergiája...Ennek következtében pedig friss zöldséget-gyümölcsöt egyáltalán nem tudok enni mert felpuffad a szám és van amikor a torkom is bedurran. Főve,levesben időszakosan változó,de néha tudok enni ezt-azt. Félek,hogy a fiam is örökölte az érzékenységet. Ezért nem tudom,hogy mit és hogyan adjak neki... Tanács ? Valakinek ilyesmi tapasztalata ?

2015. febr. 2. 15:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Almát,barackot,dinnyét,banánt,kiwit,narancsot,,epret,retket,karalábét pl soha nem is tudtam enni mert rögtön dagad a szám...Répát,paradicsomot,paprikát csak néha-néha ( inkább párolva-főve ). A krumpli,gomba,spenót,tök ami nem okoz gondot. Viszont ebből elvileg a kruplival kezdhetnék...de utána mit adjak neki a következő héten ?
2015. febr. 2. 15:23
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


itt van egy táblázat, hátha segít. de ha ilyen problémád van akkor a védőnő tud róla nem? ő mit mond? illetve egy két orvosi vizsgálattal nem lehet ezt kivizsgálni hogy a pici mit örökölt tőled? mert így nem is az a kérdés hogy mit adj neki, hanem hogy mivel fogod pótolni az egyre inkább csökkenő vitaminkészletét. én biztos rákérdeznék. mert azt nem vállalnám be hogy adok neki és hátha nem lesz baja...biztos nem merném. de egy orvoshoz elvinném. hátha a negyedére sem allergiás mint te.

2015. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy amikor mondtam a gyerekdokinak akkor annyit reagált rá,hogy a gyerekek 2 éves kor alatt nem lehetnek semmire sem allergiásak...( bár nem tudom pl hogyan magyarázza a laktóz és egyéb érzékenységet más gyerekeknél )
2015. febr. 2. 16:00
 4/6 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdheted ezekkel a pépekkel pl. sinlac. Ez eléggé hamar adható, 4 hós kortól. Mi ezzel kezdtük vacsira. Illetve a burgonyára viszonylag kevesen allergiásak, szerintem az jó indulásnak. De a te eseted elég speciális, nem tudsz konzultálni valami hozzá értővel?
2015. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az én dokim gyógyszert akart nekem is adni. Úgy voltam vele hogy nem véletlenül vagyok ezekre allergiás. Ezért csak azt szedem ami a pollenekre van. Megkérdezem majd mit ajánl a fiamnak ( remélhetőleg nem örökletes mivel rajtam kívül nincs ilyen problémája egyik rokonomnak sem )Viszont csak 3 hét múlva van hozzá időpontom. Bár szerintem várok addig mert nem akarok bajt okozni a kicsim nek.
2015. febr. 2. 23:10
 6/6 anonim ***** válasza:
szia, 2. vagyok. nyugodtan várj még 3hetet. nem kell 4hósan elkezdeni a hozzátáplálást. a fiam 5 hós múlt mikor először kapott répát. és a védőnő is az 5hónapot ajánlja. tehát semmi baj nem lesz ha 5hósan táplálsz hozzá. sok sikert, és a legjobbakat kívánom.
2015. febr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!