Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csináljak? Mit adjak...

Mit csináljak? Mit adjak helyette?

Figyelt kérdés

1 évesem nem akarja meginni a tápszert, már hetek óta.

A reggeli tápszer minden nap megy a mosogatóba, kiöntöm...

Az estit megissza, de csak azért, mert gabonapépbe teszem, és kanalazzuk...

Már vettem neki tejitalt, azt sem issza. Aztán vettem bele babáknak való kakaóport, úgy se kell neki.

Mit csináljak? Mit adjak helyette? Meddig kellene tápszert innia? Mikor hagyhatom el?

Lehet a tehéntejet se fogja inni?

Azt mikor és hogy vezessem be?


2015. febr. 10. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
1 évesnek én a 2,8%os zsírtartalmú tejet adtam neki tápszert nálunk elég furán itta meg amig kellet.Főztem kamilla teát és abba raktam annyi tápszert,hogy csak a kamillát érezte így itta 2hónapon keresztül utána a bolti tejet itta rendesen.
2015. febr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És az üzleti tejet nem próbáltad?
2015. febr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, a tejet még nem próbáltam...

De simán, minden átmenet nélkül adhatom a táp helyett? Nem kell valahogy bevezetni?

És tesztek a bolti tejbe valamit? Kakaópor, cukor(kevés persze)??? köszi

2015. febr. 10. 21:06
 4/8 A kérdező kommentje:
És kell forralni a bolti tejet?
2015. febr. 10. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Először fel forraltam mig hozzá szokott utána csak langyitottam.kis cukrot kakaóport rakhatsz bele.
2015. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2-dik válszoló vagyok!7 hónapig szoptattam a babámat,majd megjött a menzim és nem akart tovább szopizni de a tápszert sem fogadta el így üzleti tejet kapott (LIDL 3,5 -ös),forralás nélkül és cukor nélkül,simán megitta:)próbáld meg:)
2015. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem és nem :)

a bolti tej pasztőrözve van, ez ugye hőkezelés, nem kell felforralni! csak a nyers tejet, hogy a bacik elpusztuljanak, de azt ugye felnőtteknek is kell...

és ne vizezd a bolti tejet!

és nem, se cukrot se kakaót ne tegyél bele. a tápszer kesernyés picit, ez azért van mert a tejfehérjét módosítják, hogy kevésbé allergizáljon. a tej finomabb. ha úgy indulsz neki, hogy cukrot teszel bele, akkor azt fogja megszokni, na abból lesz a szuvas fog.

kakaót tehetsz bele ha nem issza meg, de azt is csak akkor, hisz az meg koffeint tartalmaz, felpörgeti és persze abban is van cukor...

2015. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hiába pasztörizált a bolti tej, érdemes először forralva adni. Annak idején a védőnőm nekem így tanácsolta, és nagylányomnak tényleg bő másfél éves koráig fájt a hasa tőle, ha forralatlanul kapta.

A tejet is be kell vezetni, úgyhogy először ne lefekvés előtt add neki.

Cukrot semmiképp ne tegyél bele, kakaót, gyerekkávét is csak esetleg ha a sima tejet nem issza meg.

Este kaphat tápszer helyett simán tejpépet is, ha azt szívesebben megeszi.

2015. febr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!