Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen gyorsan emelhetem az...

Milyen gyorsan emelhetem az adagot?

Figyelt kérdés

A kislányom 6,5 hónapos. Másfél hete kezdtünk szilárd ételt is enni, emellett aktívan szoptatok (kaja után is cicit kap még). Elég kezdő vagyok a védőnő azt javasolta, hogy egyszerre csak egy étkezést váltsak ki fokozatosan (egyfajta gyümit 2-3 napig, majd jöhet más fajta.), majd ha egy megvan akkor lehet elkezdeni a következő kaját kiváltani.


Először csak keveset egy két kanállal kapott, illetve fogadott el. Fokozatosan emeltem és most olyan 70-90 ml között kap ha ínyére való. Erre mondta anyukám, hogy ne kapkodjak mert abból baj lehet... teljesen elbizonytalanodtam. 2-3 naponta emelek 10 ml-t az adagján. Ez tényleg túl sok?

Kap már almát, őszibarackot, narancsot, sütőtököt.



2015. febr. 12. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A mennyiség nem sok, viszont nem kell ilyen sokfélét kapjon. Másfél hét alatt vezettél be 4-féle ételt, az sok. Nem kell 2-3 naponta új ízt kapnia. Eleve 3-4 nap alatt vezetsz be egy ételt, mire abból megeszik egy egész adagot. Utána azt kaphatja egy-két napig, bevezeted a következő ételt, azt lehet a korábbiakkal kombinálni.
2015. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De az enyèm semmiből nem eszik egèsz adagot. Addig csak egyfèlèt adjak neki ameddig nem eszik meg legalàbb 150ml-t? Nekem azt mondtàk azèrt kell vàltogatni mert mindegyikbe màs van (vitamin stb.) Almàbòl ha nem teszek hozzà semmit pl nem is eszik csak max kettő kanàllal. Akkor most, hogy csinàljam?
2015. febr. 12. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még nem az a fontos, hogy sokfélét kapjon, sőt. Ő még nehezebben szokja az új ízeket, a gyomra meg az újfajta ételeket, hiszen eddig csak anyatejet (vagy tápszert) kapott. Nem kell erőltetni a mennyiséget sem, egyen annyit, amennyit szeretne, ha csak 80 ml-t eszik, akkor annyit, ha meg hirtelen 120 ml-t eszik, akkor annyit. A már bevezetett ételeket lehet variálni egymással, csak az új ételek bevezetésével lassíts szerintem. Pl. két-három nap kap almát őszibarackkal, utána két-három napig sütőtökkel. Utána bevezeted pl. a krumplit, akkor kaphat két napig almát krumplival, vagy krumplival és barackkal, sütőtököt krumplival, stb.

A narancsot kicsit furcsállom, a védőnőm szigorúan 1 éves kor fölött javasolta annak idején, de azt hiszem, a "hivatalos" hozzátáplálási táblázatban is sokkal később van. Krumplit, répát lehet még az első időben bevezetni, esetleg meggyet, és ennyi új íz elég is 2-3 hétre.

2015. febr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem a vèdőnő mondta, hogy adjak az almàhoz a narancs levèt. Èn is furcsàllottam eddig 2x kapta a levèt.
2015. febr. 16. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!