Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Elég ez a mennyiség 13 honapos...

Elég ez a mennyiség 13 honapos babámnak?

Figyelt kérdés

reggeli bundás kenyér kb 3/4es szelet vagy 2 dl tejbegriz.tízorait nem eszik, nem fogadja el.ebéd leves az kb ket merő kanál.

Utanna nagyon kevéske masodik.délután kis gyümi,egy tejszelet vagy egy krém túró,vacsira bepróbálkozok megint a másodikkal, ha nem kér akkor felvágottas kenyér esetleg melegszendvics.de ilyenkor sem kér sokat.ezért adok neki tejpépet.azt szépen behuzza.éjjel kétszer kér enni, akkor kap 240ml tápszert.napközben még rágcsál kukot.

Kevésnek érzem...viszont hizik és kaki is van jo adag.gondoltam hogy ebédre masodikat adok, ne teljen el a levessel,és uzsira kap levest,mi a véleményetek.hogy birjam rá hogy kicsit többet egyen?


2015. febr. 27. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem kevés... oviban 1 merőkanál levest szedünk a gyerekeknek, plusz szintén 1 merőkanálnyi a 2.-ból...

viszont nekem nagyon hiányzik a reggeli és esti tej. ha adnál neki lefekvés előtt, akkor lehet nem is kelne. mondjuk az nem normális, hogy éjjel fél liter tápszert megeszik, borzasztóan leterheled vele a veséjét, ezt szüntesd be fokozatosan. adj neki lefekvés előtt, éjjel meg vízet és dajkáld meg, persze ha ezután se nyugszik meg akkor adj neki, de ne fél liert!


ebédre fele annyi levest adj, abból is a sűrűjét és akkor marad hely a 2.-nak. bár 1 évesen még egyáltalán nem kell kétfogásos ebéd, elég az egyik, amit jobban szeret.

uzsira ne adj levest, teljesen jó a tejes, az köztes étkezés, hagyj így mindent

2015. febr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennek örülök hogy irtad elég egy fogás, mindig azon parázok,hogy miert nem kér masodikat:)szerinted az esti pép helyet tejcsit adjak?az jobban laktat!?ejjel elobb mindig inni adok neki, de kéri a tapot,és ki is issza a 240et:(előre is köszi a válaszod
2015. febr. 27. 13:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Amugy éjjel egykor majd 5kor kér enni, pont nég ora telik el..
2015. febr. 27. 13:58
 4/5 anonim ***** válasza:

nem, mind a kettő menjen vacsira! és nagyon sokáig így lesz, nekem még az 5 évesem is úgy vacsizik, hogy fürdés előtt szilárd, jó laktató kaja, majd lefekvés előtt ő már kakaót iszik, a tied persze tápit igyon. vacsorát nem váltunk ki, ha elfogadja, akkor iskolás koráig ez legyen a felállás. biztos hiányzik is neki ha már 1kor kel. hátha így nem...

a többi szerintem teljesen rendben van, tápin kívül nem változtatnék semmin a helyedben :)

2015. febr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amugy is jo volna ha legalabb csak egyszer enne ejjel, nagyon faradtak vagyunk:)))
2015. febr. 27. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!