Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért kell/lehet heti egyszer...

Miért kell/lehet heti egyszer adni bizonyos ételeket a babának?

Figyelt kérdés

A tojás sárgáját, májat, spenótót/sóskát azt írja a táblázatom, hogy heti 1x. Nem igazán értem, hogy max heti 1x, vagy hetente 1x kell?


Tehát tartalmaz vmi olyat, ami kell a babának ezért fontos hogy a heti étrend tartalmazza?

Vagy van benne valami rossz, ami miatt csak maximum hetente egyszer ehet?



2015. márc. 7. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Rossznak nem rossz, csak az ő szervezetük számára megterhelő lehet hosszú távon. Egyébként én csak a májról tudtam hogy heti 1x. Az én fiam kétszer kap, mert mindig 2 napra készítek ételt. Ha úgy veszem vasárnap+hétfő az már 2 hét. :)
2015. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezeket max. heti egyszer lehet, de nem kötelező adni. A spenótban és a sóskéban sok az oxálsav, ami megterheli a vesét, a májban sok az A vitamin, amit túl lehet adagolni, a tojást nem tudom miért, talán a koleszterin miatt.
2015. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tojássárgának is magas az A vitamin tartalma.
2015. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Májat azért nem javasolják az A vitamin tartalmon túl, mert méregtelenítőszerv, így előfordulhatnak benne méreganyagok.
2015. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönö a gyors válaszokat, így már értem. Tehát a májat és a tojás sárgáját se jó adni 1 héten belül.

Én a maradékot szoktam uzsira odaadni. Az 2-nek minősül? :D Gondolom minden mennyiségtől függ. 9 hónapos a fiam, így már elég sokfélét eszik. Szeretném úgy összeállítani a heti étrendet, hogy a babámnak minden fontos vitamin és nyomelem meglegyen. :) Igazán lehetnének erre is ajánlások, nem csak egy táblázta mit szabad és mikor. :(

2015. márc. 7. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!