Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hányan vagytok/vagyunk,...

XStefix kérdése:

Hányan vagytok/vagyunk, akiknek a kórházban azt mondták, hogy bizonyos ételeket nem szabad enni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Itt nálunk a kórházi dietetikustól hallottam ilyet, a védőnőtől szerencsére nem, ahogy visszaemlékszem....

Kíváncsi vagyok, mennyire elterjedt ez a tanács és főleg, hogy honnan-kitől származik pontosan.


2014. jan. 27. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták a kórházban, hogy felejtsem el azt a tiltólistát, amit a védőnő a kezembe nyomott, hogy mit szabad enni és mit nem. mindenből egyek, amit megkívánok, csak bizonyos ételekkel mértékletesen az első néhány hónapban, amikor a babák hajlamosabbak a hasfájásra. most 10 hónapos a kisfiam, szoptatom még, és mindent eszek habozás nélkül.
2014. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kórházban senki semmit, gyerekorvos semmit nem mondott, a védőnő azt mondta, hogy ne egyek "k" betűsöket és kerüljem a tejterméket.
2014. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mikor én szültem nekem is azt mondták, hogy nem ehetem a "k " betűsöket.. erre rakott kelkáposzta volt ebédre aznap mikor már megszültem ( hajnalba szültem ) .. majd kiesett a szemem, de nem mertem megenni
2014. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is azt mondták, hogy K betűset ne egyek és tejterméket kerüljem. Én makacs vagyok és mindent eszek, semmi de semmi baja a babámnak, soha nem fájt a hasa és semmi egyéb gond sem volt.
2014. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kórházakban semmit(kettőt próbáltam)A másodiknál a védőnő annyit mondott,h k betűsekkel óvatosan,és tejből max 2dl.
2014. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kórházban a kórházi védőnő, amikor először jött megnézni, hogy jól szoptatok-e, elkezdett velem kiabálni, hogy miért iszok rostos őszilevet, már ki is ütötte a gyereket. Ott károgott már percek óta, mire végre sikerült neki elmondanom, hogy így született a kisfiam, és már vizsgálják, hogy mik a kiütések... Ezek után azért még elmondta, hogy nem szabad k betűseket, csokit, szénsavasat, rostosat, eceteset, koffenieset, tejeset, fűszereset, paradicsomosat, paprikásat enni, inni.

A gyerekorvos és a saját védőnőm, amikor először kijöttek, akkor azt mondták, hogy az elején a puffasztó ételeket kerüljem, a többi étellel pedig próbálkozzak, hogy bántja-e a babám hasát vagy sem. Abban viszont nem tudtak egyetértésre jutni, hogy 3 vagy 5 dl-nek megfelelő tejterméket ehetek egy nap.

2014. jan. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kispattanások, kiütések a babák arcán nem a kajától van ha nem a női hormonoktól. Szeretik azt mondani, hogy a tejterméktől, rostos létől, diótól, méztől stb. től van és ezt ne egye a kis mama, de ez nem igaz.
2014. jan. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem alaptalanul gondolom, hogy az eüből is jócskán jön ilyen "jótanács".
2014. jan. 28. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!