Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Több kérdés. Ha óvatosan...

Több kérdés. Ha óvatosan vezetem be a tejtermékeket, adhatok neki egész üveg (160 g) gyümölcstúrós, v gyümölcs -joghurtos bébiételt?

Figyelt kérdés

eddig evett már majdnem egy babakanálnyi kefírt(nem ízlett, másodjára ápphogy a szája szélét érintette, már fordította el a fejét.

kapott már viszont sajtos üveges bébiételt(220 g).

tejfehérjét tartalmazó babajoghurtot(desszert200 g)



ezekben olyan 8% a túró, vagy sajt, elhanyagolható mennyiség, szóval..?


valamint ami még fontos lenne, ti bíztok a pl EPRES üvegesekben?(az aprómagvasokról meg köztudott hogy nem eheti, csak jóval később..)


és piszkéből csinálhatok neki főzeléket?


2015. márc. 26. 18:48
 1/7 A kérdező kommentje:
10 hós
2015. márc. 26. 18:48
 2/7 anonim ***** válasza:

én 10 honaposan már adtam neki rendes joghurtot, turot, krémsajtot stb.

szerintem nyugodtan adhatsz neki, pláne meg bolti uvegeset elore kutyultat.

2015. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 4 hónapos korától eszi az epres, áfonyás, málnás babakaját, semmi baja nincs. :) Ezeket úgy gyártják, hogy az allergizáló magocskák nem kerülnek bele az ételbe. Ha ettől kicsattan, szerintem hiába várnád meg vele az egyéves kort, a frisstől is kijönne rajta az allergia.

Ha pedig a tejtermékekkel nem volt semmi baja, én adnám neki egész üveggel.

Mondjuk én nem igazán misztifikálom túl a hozzátáplálás dolgot, igyekszem lazán venni. :)

2015. márc. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
én csak azért nem vagyok olyan laza, mert a családban látom hogy pl a tejallergia mit fog okozni 50 éves korra :(
2015. márc. 26. 21:29
 5/7 A kérdező kommentje:
de nagyon köszi, holnap adom is neki :)
2015. márc. 26. 21:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Ki tudja, mire a te babád 50 éves lesz, lehet, hogy kap egy injekciót, ami tartalmazza a hiányzó enzimeket, és meg tudja emészteni a tejet. ;)
2015. márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, valami ilyesmit már most is lehet kapni a teszkóban :D hááát, nem tudom, szerencsére nálunk senki nem allergiás a tejre, tejtermékekre.

Viszont kíváncsi lennék rá, hogy működik-e.

[link]

2015. márc. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!