Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Almalé pocakfájást okozott....

Almalé pocakfájást okozott. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kedden kezdtem a 6 hónapos fiamnál a kóstoltatást. 4 kanál almalé. Másnap kb 7 kanál volt, de akkor már délutan fájt a pocika. Feszítette. Széklete volt rendesen. Így tegnap és ma már nem adtam neki. Várjak még? Almalével folytassam? Mikor? A lé lenyelését is tanulgatja a kis csöppöm:-) annak a nyelése is kihívás neki. Eddig csak cicizett. Védőnőm nem is jár ki, így csak olvasgattam a hozzátáplálásról.

2015. márc. 27. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Vagy vársz vele kb 2 hetet,és megpróbálod utána, vagy megpróbálhatsz neki körtét adni (én Hipp üvegeset vettem, mert nem találtam sehol normális édes körtét), vagy őszibarackot.

Lányomnál sem ment egyszerűen... Kb 1 hónap volt, mire helyrezökkentek a dolgok :)

2015. márc. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Középső lányom sem bírta az almát. Szerintem kezd mással a hozzátáplálást, pl. sütőtökkel.
2015. márc. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pürével próbáljam meg? A lét is alig bírja lenyelni... Így a glutén ki fog tolódni? Nem fogom tudni 7 hó előtt adni. Ez probléma?
2015. márc. 27. 17:49
 4/9 anonim ***** válasza:

gluténtartalmú tejpép :) ha hígabbra készíted, cumisüvegből is megpróbálhatod adni neki. (bár nem ajánlatos, de így be tudod vezetni 7 hós kora előtt.)

esetleg kezdd ezzel a hozzátáplálást, és ne a gyümölcsökkel, nálunk a doki is így ajánlotta (igaz, az épp egy gluténmentes változat volt, a milumil sinemil).

2015. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hagxd az almát, kezd mással. pont ezért kell kóstoltatni, ha problémát okoz, akkor nem az egész hozzátáplálást kell megszakítani hanem azt az ízt. holnap adj barackot...

ne levet hanem pépet, azt könnyebben lenyelik. glutén se fog tolódni, nem is szabad, mert megnő az allergia kockázata. vegyél pépet, jövőhét adj abból

2015. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálom!
2015. márc. 27. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:
nincs már egy kis tejed,akár fagyasztóba? én anyatejjel csináltam neki a milumil 7gabonás pépjét. mivel tejes volt,így csak úgy falta,elég folyékony is. kb 3percig amíg meleg,addig pépes,aztán ahogy hűl egyre folyékonyabb kb mintha tejet kanalaznál,úgyhogy nem lesz neki gond. előszőr 50mlhez adj egy kanállal,ne 2 decivel csináld meg,aztán 2 kanálért kiönteni kár lenne.vagy 25-höz féllel,nem megy annyi kárba.
2015. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk nyugatabbra például nem divat almalével kezdeni (meg almával sem). Répa és krumplival szoktak, illetve teák (hippnek vannak jó italai). Almalevet én egyébként úgy készítettem, hogy sok vízzel leturmixoltam a lehámozott almát (2:1 arányban vagy 3:1 arányban), azután leszűrtem és úgy adtam neki. Tehát nem 100%-os almát, évekig azt itta és nem fájt tőle a hasa.
2015. márc. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Van még tejcsim, kipróbálom akkor a gabonát. Meggyen gondolkoztam, h azt is megpróbálom.. a levet
2015. márc. 28. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!