Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek milyen hormonális...

Kinek milyen hormonális változásokat okozott a terhesség?

Figyelt kérdés
Nekem a hasam elèg szörös lett, pedig nem vagyok egy szörös alkat! Ès elötte nem is volt ilyen! Ez normàlis ugye?

2015. márc. 12. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, normális, ne aggódj, ezek a furcsaságok mind eltűnnek, ha megszületett a baba :)
2015. márc. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az jò! Köszi :)
2015. márc. 12. 19:00
 3/12 Wiky93 ***** válasza:

Igen normális, olvastam róla mikor terhes voltam, hogy "megszőrösödünk" nekem hátul a tarkó/nyak részen lett..

Meg elég patis voltam az arcomon :(

2015. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen..pattanàs az is van! Èrdekes ez a terhessèg! Azt mondjàk hogy a kismamàk szèpek, de èn nem èrzem magam annak söt... csunyànak èrzem magam! Nem vehetem fel a ruhàimat mert terhes cuccokat kell hordanom...a felènèl vagyok ès màr 4 kg ot hìztam...ez is zavar! Lefog menni terhesség utàn? Persze örülök hogy kisbabàm lesz...
2015. márc. 12. 19:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Ó ne aggódj, én ugyanez... természetesen örülök a bébinek és imádom már most! De bálnának érzem magam, pattanásos vagyok, hízok mint egy disznó, hiába tornázom meg figyelek oda a kajálásra, csak jön fölfele :( Na meg hiába kentem a hasam tonnaszám ilyen spéci olajjal, mégis felrepedezett a bőröm, szóval csőstül jön minden. Van, ami elmúlik, van, ami nem. A bőrrepedezés pl nyilván csak javulni fog, de totál eltűnni sose. Annyira nem borít ki, mert amúgy sem voltam valami szexi lédi :D de azért elég rossz látni, hogy milyen "roncs" vagyok :D De biztos tragikusabbnak látjuk most a helyzetet, mint amilyen valójában...azok a fránya hormonok :D 23 hkm
2015. márc. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor jò jogy nem egyedül èrzem ezt! Azt tudom hogy alig vàrom a vègèt! De olyan lassan megy az idö! 24 èves vagyok de azt hittem a terhessèg olyan mint a filmekben! ...nem tudtam felmèrni a 9 hònapot de most màr tudom.... többet nem leszek terhes. ...
2015. márc. 12. 19:36
 7/12 Wiky93 ***** válasza:
Lemegy majd persze, de azért csodát ne várjon senki :) én 2,5 hónapja szültem, 15kgt híztam, -5kgval jöttem haza a kórházból, utána nem sok idő múlva -5, azóta igyanúgy állok még ja és nem bírom felvenni a felsőjeim, (vékony voltam/vagyok, nagyon magas) mert szélesedtem vállban :'( meg ugye mellben..
2015. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is szőrös lett a hasam, a köldök alatt a csíkot leszedem gyantával, a többi nem vészes. Viszont a pattanások... na azzal meggyűlik a bajom, és nem is az arcom, hanem hát, mellkas, borzasztóan néz ki. Ezzel együtt nagyon száraz is a bőröm, nem győzöm kenni a hátamon meg a karomon, a hasamat olajozom is esténként, azzal nincs gond. De nem is értem, hogy lehet a bőröm egyszerre száraz és pattanásos... 22 hetes vagyok, 5 kiló jött fel eddig, de annyira nem gáz, mert nagyon kicsi súlyról indultam (45,5 kiló), szóval nem terhesen is elférne ennyi.

Mondjuk ezzel együtt is én jól érzem magam a bőrömben, szeretem a terhességet most már, bár az eleje nagyon nehéz volt a 14. hétig, folyton szarul voltam és hánytam. De mióta az elmúlt, azóta élvezem, nő a hasam, mozog a babám, tök jó :) Nekem legalábbis jó érzés, de mindenki másképp éli meg persze. Én az elején, két hányás közt mondogattam, hogy soha többet nem csinálom ezt végig, de persze már nem így gondolom, feledésbe merült a szenvedős rész :D

Viszont amiért szépnek érzem magam a ragyák ellenére is, az az, hogy nem érzem, hogy tökéletesnek kéne lennem, nem lesem, hogy lapos-e a hasam, mert most nyilván az a normális, ha nem lapos, szóval így, hogy nem kell tökéletesnek lenni, magabiztosabb vagyok sokkal. Én 26 éves vagyok egyébként (két hónap múlva 27). Kitartás, nem olyan hosszú időszak ez :)

2015. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Pont tegnap vettem észre vagyis figyeltem fel arra,hogy "Jéé már nem vagyok szőrös:D"

Nekem is tök elkezdett szőrösödni a hasam a köldököm alatt. És nagyon pattanásos lettem,az arcom,a vállam.

3 hónapja szültem,se egy szőr száll,se egy pattanás:)

Normális igen:)

2015. márc. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem olyan durván szőrös lett a hasam, hogy azt egy férfi megirigyelhette volna. Nem egy csíkban, ahogy sokan mondani szokták, hanem az egész hasam. Nagyon szégyelltem, mert nem nagyon mertem hozzányúlni epilátorral vagy gyantával, leborotválni meg azért nem akartam, hogy nehogy megerősítsem, és örökre küzdjek vele. Szóval mindig szégyenkeztem, amikor a doki ultrahangozott, hogy mit gondolhat....

Amikor megszültem, és "összement" a hasam, akkor még borzasztóbban nézett ki :D. Viszont jó hír, hogy utána valóban eltűnt, és nem tért vissza, újra normális, szőrtelen hasam van :).

Amúgy én nem csak a hasamon, hanem úgy általában is jobban szőrösödtem a terhesség alatt.

2015. márc. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!