Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Volt akinek a babája semmit...

Volt akinek a babája semmit nem akart inni? Hogy és mivel vettétek rá?

Figyelt kérdés
Eddig csak tejet evett,nem volt gond,de most,hogy egy evés ki van váltva,gondoltam most már ideje inni. Hát ő ezt nem így gondolja :-) Se víz,se ilyen tea,se olyan tea, se almalé,se baracklé semmi nem kell neki. Jobb kedvében kiköpi,rosszabban sírva tiltakozik. Úgyhogy tejet kap ebéd után is,persze egész nap mindig próbálom erőltetni a többit is. Azért így belegondoltam,hogy nem lesz örökké tej,lassan nyár,20 percenként szoptatni se időm se annyi tejem. Még van elég,de nehéz kielégíteni egy fél éves fölötti folyadékigényét mondjuk majd nyáron csak tejjel. Nektek mennyi időbe telt rávenni,hogy igyon mást is? Mit fogadott el legelőszőr?
2015. márc. 28. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A kisfiamat sajnos csak másfél hónapig tudtam szoptatni, így tápszert kapott, de tápszer mellett iszonyatosan nehéz volt bármi mást itatni vele, akár még nyáron is, aztán mikor már rendesen ment a hozzátáplálás, egyszerűen akkor sem igazán akart olyan sok folyadékot inni. Másfél éves kortól kezdődött igazán a javulás, amikor már tényleg mindent evett szinte, 2 éves kora óta pedig úgy iszik, hogy néha még úgy kellett figyelmeztetni, pláne a szobatisztaság kialakulásánál, hogy estére kicsit kevesebbet, mert gond lesz éjjel.:)

Ha nem igényli, de egyébként kap anyatej formájában folyadékot és kap mellé valamennyi másmilyen folyadékot is, akkor bár tudom, hogy rosszul érzed magad miatta, de ő ennyit igényel. Az én fiam is ilyen volt, de aztán "kinőtte".:) Most meg már 4 és fél éves és kiszolgálja magát és nagyon jó "ivó" lett tényleg.:)

2015. márc. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a fiam sem ivott semmit kb 1 éves koráig.A cumisüveget sosem fogadta el,egyből pohárra szokott .Neki a sima víz jött be.Addig meg a cici
2015. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Változni fog ez, próbálkozz kitartóan a vízzel!! Ne kövesd el azt a hibát, hogy mindegy mit, csak igyon vmit, akár cukros vackokat. is. Jó így neki, a fiam amíg szopott (14 hó), addig nem ivott soha semmit, aztán átállt a vízre.

Kínálhatod nurofenes adagolóval, azt szeretik elrágcsálni, és közben belenyomsz egy kis vizet.

2015. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is azt tanácsolom, hogy ne adj "bármit". Előbb-utóbb hozzá fog szokni a vízhez. Amíg szopik, addig nagy baj nem lehet, ráadásul a fő tápláléka még mindig az anyatej. Én 8 hónaposan adtam inni először vizet a fiamnak. Ő sem szerette eleinte, pedig akkor már nyár volt. Kb. 2 hét telt el, mire mérhető mennyiséget ivott, kb. fél decit pohárból, mivel a cumisüveggel nem tudott mit kezdeni. A cumisüveget egyébként séta közben megkapta, bár inni nem tudott belőle, de rágcsálta a cumiját, így valamennyi kis víz csak jutott a szájába is! :) 6 éves múlt és még mindig szívesen iszik vizet!
2015. márc. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!