Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kisbabám nem akar inni evés...

Kisbabám nem akar inni evés után. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 hós, eddig csak anyatejet kapott. már megeszik 1 egész almát nem kell neki se víz, se tea, sem kanálból sem cumisüvegből. tanuló poharat vegyek neki?
2014. aug. 20. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik egyelőre elég neki az anyatej,az kielégíti a folyadék igényét. Az én lányomat is 6 hósan kezdtem el hozzátáplálni és ő sem ivott,már 8 hónapos volt,mikor 1-2 kortyot ivott pohárból,rendes pohárból ,mert semmit nem volt hajlandó a szájába venni...de hamar megtanult szépen egyedül inni. :)Szerintem ne erőltesd, még nem igényli...rendes pohárból próbálj neki adni inni.
2014. aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha én is eszek egy almát, én sem iszok rá, akkor egy baba miért tenné?:)

Az alma alapvetően édes, az édesre nem szoktuk kívánni nagyon a folyadékot, nem úgy, mintha valamilyen fűszeres, sósabb ételt ennénk, plusz az almában ugye van folyadéktartalom is, valamilyen szinten lédús, tehát persze, hogy nem iszik rá.

Plusz anyatejet kap zömében, ami tökéletesen csillapítja a szomját is.

Majd ha már bejönnek a zöldségek, pürék, amiket adsz neki, netán már nem fogsz szoptatni, akkor majd meglátod, hogy inni is fog, mert kívánni fogja a szervezete.:)

2014. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem is egeszseges, etkezes elott vagy utan legalabb feloranak el kell telnie.

Persze, nem vonatkozik az anyatejre, az nyugodtan mehet. En nem is itattam soha a gyerekeket az etkezes utan, csak, ha ok kerik. 1 eves babam meg most sem ker egybol etkezes utan, csak kis ido mulva.

2014. aug. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!