Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hetente hányszor ehet húst a...

Hetente hányszor ehet húst a 6 hónapos baba? Sok mindent eszünk már, csak "túladagolni" nem akarom, ha egyáltalán lehet ilyet.

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pont a héten kérdeztem a védőnőt, és azt mondta, hogy minden nap ehet. Igaz, az én babám 7 hónaposan kapott először húst, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, gondolom Ti előbb ha már 6 hónaposan eszi, nem tudom, hogy ez számít-e.
2015. márc. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek koraszülött volt a babája, a hozzátáplálás szigorú orvosi felügyelet mellett zajlott. Barátnőmnek azt mondta akkor a gyerekorvos, hogy a hús annyira fontos a gyerek szervezetének, hogy ha már naponta kétszer kap kanalasat enni, akkor naponta kétszer is kaphat húst.
2015. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, már 4 hónapos kora után elkezdtük a hozzátáplálást. Sajnos csak 2.5 hónapos koráig cicizett. 5 hónaposan voltunk vizsgálaton, akkor mondta,a védőnéni, hogy nyugodtan adhatom már neki, mert tápszeres.
2015. márc. 31. 09:42
 4/12 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, igen, tényleg ezt nekem is mondta a védőnő, hogy ha nem csak egyszer kap főzeléket, hanem mondjuk vacsira is, akkor mind a kétszer mehet bele husi.
2015. márc. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, akkor nem gondoltam annyira rosszul :)
2015. márc. 31. 09:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy adtam amikor ilyen picike volt, hogy egy héten 5-ször volt hús a főzelékében egyszer hal egyszer máj.
2015. márc. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem is azt mondta, hogy minden nap, 15-20 gr körül, a fehérje fogyasztás és a vas miatt kell, hogy lehetőleg minden nap egyen. de én 3 napig adok, és akkor mindig tartok egy nap húsmentes napot, aztán megint kapja 3 napig, majd egy napig megint nem...hogy miért így csinálom, nem tudom, de valahogy így nekem szimpatikusabb
2015. márc. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták, hogy mindennap kaphat hust. legtobbszor halat, marhát, kevésbé szárnyasokat és nagy ritkán disznohust.
2015. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

hát azért egy 6 hónapos szerintem ne kapjon marhát :) halat sem szabad ennyi idősen, előbb csirkemellét főzve, esetleg pulykamellet

a disznóhúst van aki ajánlja egy évtől, van aki csak 2 évtől.

2015. márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Èn nem tudom mièrt kell tullihegni èn vettem csak ès kizárólag csirkemellfilèt azt osztottam kisebb adagokba a fagAsztóba ès egy hèten kb 4 x volt a főzelèkbe rakva halat egyáltalán nem is adtam èn sem szeretem , nem varjáltam a husok fajtáival ,bèbiètelekben adtam többfèlèt de èn csak csirkemellből kotyvasztottam ès fogok is!!

Van egy 7 egy 2,5 èves gyermekeim is ès egyiknek sincs ètelallergiája meg semmi!

2015. ápr. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!