Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mitől lehet, hogy evés közben...

Mitől lehet, hogy evés közben elkezd nyűgösködni és nem eszik rendesen? Többi lent.

Figyelt kérdés

kb 1 hónapja kezdtük a hozzátáplálást, nagyon jól ment, ki is váltottuk a tízórai étkezést. Egész adagokat megevett, jóízűen, semmi gond nem volt. Eszik almát, répát, barackot, sütőtököt és tejberizspépet.


Viszont most, egy hete 50-60 milinél több főzeléket nem eszik, és a végét is már nagyon nyűgösen. Próbáljuk közben itatni, hátha az a probléma, de nem. A végére teljesen felhergeli magát és csak cicizéssel lehet megnyugtatni.


Mi történhetett szerintetek, amitől egyik napról a másikra újra cicit kér, és nem eszi a pépeket, főzeléket?



2015. máj. 2. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ilyen három esetben fordul elő, az egyébként nagyon jó evő lányomnál:

1.) nagyon fáradt (főleg a délelőtti evésnél) ilyenkor inkább lerakom aludni és utána befalja a másik felét..

2.) jön a foga

3.) néha vannak napok (kb egy hét) amikor egyszerűen kevesebbet eszik..nem tudom mitől, de periódikusan megfigyelhető nála...most is épp egy ilyen hét van...legutóbb 2 hónapja volt ilyen...de utána mindig helyre áll és neki áll irdatlan mennyiségeket enni...talán ez is a fogzás miatt lehet.

2015. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nálunk ilyen csak akkor van mikor álmos. olyankor én is leteszem aludni, felkel és megeszi a másik felét. eleinte én sem tudtam mitől, és csak küzdöttem vele.
2015. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen lehet,hogy a foga fog jönni. vagy már nagyon aludna inkább. vagy pukiznia kell (lányomnak valahogy az evésre jön az inger,na akkor aztán alig lehet etetni)
2015. máj. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is periodikusan vannak ilyen napjai, pedig már 10 hónapos. Ilyenkor nem erőltetem neki, eszik amennyit eszik és kap cicit. Vannak napok, amikor a szoptatás mellett bemegy 1 banán, 180 ml. főzelék, 180 ml. gabonapép anyatejjel, néhány falat vajas kenyér, de vannak napok, amikor össz-vissz megeszik 80 ml. főzeléket és pár falat kenyeret. Teljesen változó az étvágya, próbáltam kitapasztalni, mikor milyen, de nincs benne rendszer :)
2015. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

féléves gyerekem is ugyanez, neki szerintem beindultak a szemfogak... nagyon nyűgös, alig tud elaludni is.

majdcsak kibújik egyszer... :)

2015. máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor szerintem nálunk is fogzás lesz, már a jobb alsó-középsőnek a teteje kint van, gondolom mozgolódik a többi is... hát majd túl leszünk rajta :)
2015. máj. 3. 11:14
 7/7 anonim ***** válasza:
22 éves vagyok és nemrég jött ki a 3. bölcsesség fogam borzalmasan megszenvedtem. Ezt mind azért írtam le hogy elmondjam milyen borzalmas a fogzás és a babáknak sokkal több jön ki. Én megtudom érteni őket
2015. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!