Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8-12 ho közötti babátok...

8-12 ho közötti babátok étrendje hogy néz ki?

Figyelt kérdés
2015. máj. 4. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:
9hós lesz. Reggel anyatej 220ml.9kor gyümölcs 190g.Délben Ebéd főzelék üveges hol halas hol húsos vagy sima.3-4 között uzsi gyümölcs vagy baba desszert. Vacsira hipp tejpépet kap aztán ha még kell neki akkor anyatejet.Napközben vízett iszik.
2015. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

lassan 9hós kisfiam van.

fél7körül kel

7-8között 240ml tápszer

ha nem alussza át a délelőttöt akkor 10körül valami. fél banán, egy kis sajtos kenyér, vagy tápszer.

12-13 körül ebéd, zöldség hússal, sajttal...kb 240-300ml

16-17körül szintén valami püré, olyasmi mint az ebéd, 240-300ml

19-20körül 240ml tápszer.

egyre ritkábban de van hogy kel még hajnalban 3-5 között akkor 240ml tápszer, de 8kanál tápszer helyett mondjuk csak 5 kanállal.

2015. máj. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a lányom is anyatejet reggelizik, bár szerintem minimális a tejem, jó ha 100 ml körül ehet....9.30-kor eszik gyümölcsöt kekszel és joghurtal, 180 ml körül. Ebédre zöldségpürét hússal, kb 160 ml körül...aztán 16.00-kor megint szopizik, mostanában adok utána rágcsálni neki egy zsömlét, mert már nagyon kevés a tejem. Vacsora 18.00 - 180 ml tejpép. Lefekvés előtt szopizik, azt pótlom 120 ml tápszerrel.

Nagyon lassan hízik, kb. 100 grammot havonta, ezért kérdeztem, de nem is igazán eszik többet, bármennyire is erőltetem.

2015. máj. 4. 09:47
 4/10 anonim ***** válasza:
akkor dúsísd a gyümölcsét,sinlaccal vagy 7 gabonás péppel,attól hátha többet hízik kicsit. szerintem 9 hónaposnak már bele fér a heti 100,vagy kis sulyú?
2015. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ja havonta hízik 100at,elnéztem ne haragudj. gyerekorvos mit mond? az tényleg kevés. lehet,hogy még kevesebb a tej,mint gondolnád. utána ha nincs lefejt tejed,kínál meg tápszerrel. lehet,hogy enne még. ahogy írtam,dúsísd a gyümölcsöt neki. 160ml-nél nem hajlandó több főzeléket enni? próbáld meg. ha nem,akkor szoptatás után adj főzeléket,hátha ugyananyyit megeszik úgy is,és több lenne az ebéde így. akkor ne zsömlét adj uzsonnára,hanem valami hízlalóbbat amibe több a tápanyag,és kalória.
2015. máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

a vacsija sinlac (arra értettem hogy tejpép)...a főzijét mindig dúsitom kekszel, tésztával vagy valami szénhidráttal, meg ugye a gyümibe is kap, ezért nem akarom túlzásba vinni. Nem lenne sok ha még a főzelékébe is kerülne sinlac?


amúgy 8,3 kg, 3,6 kg-al született, 7 hónapos volt mire megduplázta a súlyát. (most 9 hós, lány)

A doki azt mondja, várunk egy éves koráig, hogy addig milyen ütemben hízik. Mivel amúgy nem hasmenéses, nem szorulásos, jó kedvű nyugodt baba, ezért szerintem nem allergiáról van szó, szerintem egyszerűen csak nem hízékony (én mondjuk az vagyok) és nem szeretném ha mindenféle vizsgálatokra küldenék feleslegesen hogy aztán beparáztassan olyan érzékenységgel, ami talán nem is áll fennt. Ezért szeretném hízlalni amennyire lehet, de nem szeretném ezért ész nélkül szénhidráttal tömni.

2015. máj. 4. 10:16
 7/10 anonim ***** válasza:
az én fiam is 8200g és teljesen normális 9hós most már nem fognak olyan ütembe hízni nyugi. Ha eszik mindent nem lehet baj.
2015. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Felesleges hízzlalni.... !!! Én sem teszem vidám egészséges most amúgy is ledolgozzák amit megesznek legalább is az enyém megsem áll. Kuszik mászik ( gondolom a tiéd is) ne tömb semmivel..
2015. máj. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
csak hogy több helyen írják, hogy ha 1-2 hétig nem gyarapszik ebben a korban, akkor ajánlott az orvosi kivizsgálás....nyilván engem ez aggaszt, ugyanakkor szeretném elkerülni a procedúrát.. jó volna hátradőlni abban a tudatban hogy minden rendben van mert jó kedvű, de sose bocsájtanám meg magamnak ha valami bélrendszeri betegsége van vagy bármi, ami miatt nem hízik.
2015. máj. 4. 16:46
 10/10 anonim ***** válasza:
2es vagyok. én a helyedben, ha aggódsz beszélnék a dokival, és egy két egyszerűbb kivizsgálást bevállalnék ahelyett hogy fölöslegesen hizlalnád. lehet ilyen a genetikája, attól hogy te nem ilyen vagy. az adagjait próbáld növelni. nem tudom van e ilyen pici babáknak étvágy csináló cseppek...de ne szénhidrátot adj neki, hanem rendes kaját. persze tegyél a főzelékéhez krumpli, édes krumplit, rizst, durum tésztát, hogy laktató legyen.
2015. máj. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!