Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Segítség, mi történt a jól...

Segítség, mi történt a jól evő lányommal?

Figyelt kérdés
6-8 hós kora közt szinte mindent megevett..házi pépeket, napi kétszer, 200-200 mili körül. vacsorara sinlacot 180 mili korul. aztan egyszer csak boviteni akartam a repertoart, es mikor betoltotte a 9. honapot - bar foga még nincs - kapott egy kis zsomlet. na azota (nem tudom hogy emiatt e) de alig akarja megenni a pepeket...még a sinlacot se...eszik 4-5 kanalla es utana visit mikozbe probalom etetni, razza a fejet, köpköd, barmi finomat is kap, még a sinlacot is alig alig eszi...most tizoraira 100 mili, ha megeszik, ebedre is max ennyit, vacsira picit tobbet...na de ez akkor is csak kb 350 mili a korabbi 500-600 helyett...es kenytelen vagyok utana még zsömlét adni mivel így nem hizik es csak azt eszi meg....tudom, nem pepeket kellene most mar kapnia na de ha nincs foga mit adjak neki? 3 hete tart amugy ez a dolog.
2015. máj. 10. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:

bocs, hogy ezt mondom, és persze minden rosszindulat nélkül, de gondolkozzál már :) lesz foga, mondjuk 6, akkor szerinted mivel fog rágni? :D

naná, hogy adjál neki darabosat ha azt kér, nagyon sok baba fog nélkül vagy első fogakkal ugyan, de hátul, az ínyével rág, logikus is, mivel a rágók majd csak 1,5-2 éves korukra nő ki :D

szóval hajrá!

2015. máj. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
gondolod ez lehet a baj? hogy raunt a pép allagra? kiprobalom majd.
2015. máj. 10. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze nyugodtan :D Nagyon ügyesen megrágják az ínyükkel. A kislányom 15 hónapos még csak most jött ki az első rágófoga de 1 éves korától azt eszi amit mi. Arra még számíts majd később hogy ahogy egyre értelmesebb lesz, lesz még evés sztrájk. Csak azért írom hogy készülj fel rá. És arra is hogy meg fog akadni néhányszor a torkán amíg rá nem érez mekkora falatot tud szétrágni. Ezt nem ijesztgetésből mondom de készülj hogy lesz ilyen is.

Sok sikert!

2015. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok :) igen, mindent tudsz gyakorlatilag úgy adni, de mondjuk érdemes mondjuk egy jó kis zöldségleves sűrűjével meg nem turmixolt zöldségfőzelékkel kezdeni, ezek ugye puhák, ha nem is rágja is lemegy.

enyém fogak nélkül a rántotthúst is megette :)))

2015. máj. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tésztákat simán próbálhatnál. Főtt tészta elég puha valamilyen zöldséges szósszal.
2015. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!