Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 20 hónapos baba aki nem...

20 hónapos baba aki nem szereti a gyümölcsöt és a zöldséget hogyan szoktassam rá? Pépeset kellett enni megette de most hogy már harapni kell nem igazán szeretné, minden mást darabost eszik már csak ezt nem szeretné és kenyeret?

Figyelt kérdés
Ezért a reggeli étkezésnél mit javasolnátok, a bundás kenyeret viszont megeszi? Volt valaki igy?

2015. máj. 13. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Müzlibe szárított gyümölcsök?

Zöldségcsíkok mártogatós szósszal?

Natúr joghurtba gyümölcsturmix vagy túróval összekeverni?

Esetleg valamilyen zöldséges/gyümölcsös saját készítésű péksütemény/zabkeksz?

Almachips? vagy szárított zöldségből is vannak chipsek.

Érdemes lehet még:

-bevonni a főzésbe, vásárlásba, ismerje meg a gyümölcsöket

-palacsintához, tejbegrízhez meg ilyenekhez sima összeturmixolt gyümölcsöt adni cukor nélkül, hogy szokja az ízt

-vannak mesekönyvek amik direkt zöldségevésről szólnak

-játék zöldségek/gyümölcsök

És a legfontosabb a példamutatás! Nekem úgy sikerült megtörnöm a jeget, hogy amikor tudtam, hogy éhes leültem egy almával, elkezdtem pucolni és szépen ettem, őt nem kínáltam meg. Nagyokat nyammogtam meg mondtam,h milyen finom. A második almánál már odasomfordált és elvett egy darabot, aztán azóta szépen megeszi. Lényeg,h ne erőltesd mert megutálja, vezesd rá valahogy hogy saját magától kipróbálja.

2015. máj. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az első nagyon jó dolgokat írt, próbáld azokat. Viszont sajnos egyáltalán nem biztos, hogy beválik. A fiam 1 éves kora óta nem hajlandó gyümölcsöt-nyers zöldséget enni. Mi is megpróbáltunk mindent, sőt 2 éves kora óta csanás, de ott sem hajlandó megenni (pedig a csordaszellemben nagyon bíztam). 3 éves.
2015. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Turmixként/összepürésítve sem eszi meg? Vagy préselve?
2015. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Tőlem kérdezted? Ha igen, akkor a válaszom, hogy sajnos nem. Próbáltam. A gyümölcslé sem igazán kell neki, mert csak vizet iszik (ezt mondjuk nem bánom). A turmixot azonnal adja vissza, hogy "Ez nem jó" Egy formában hajlandó néha megenni, az a gyümölcsleves. De ez is olyan, hogy van, hogy kitúrja belőle a gyümölcsöt, van, hogy megeszi. Nem értem, mert 1 éves koráig olyan szépen megevett mindent, aztán egyik napról a másikra már nem, pedig semmit nem csinálok másként.
2015. máj. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4-esnek: vegán helyeken lehet kapni zöldségből készített kekszet. Nincs benne se liszt se cukor, mégis nagyon finom. Azt hiszem lenmagot tesznek a szárított zöldségek mellé. Lényeg,h színes keksznek néz ki és a gyerek megeszi:)

Lekvár helyett is mindenbe turmixot rakok neki, vagy a házi lekvárt se eszi meg amúgysem?

Tavasszal/nyáron azzal is lehet próbálkozni, hogy kertbe kivnni és együtt szedni a gyümölcsöt. Papa direkt nem permetezi nekünk és akkor eheti egyből ott a saját maga által szedettet.

2015. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem, a lekvárt sem eszi meg :(

Sajnos gyümölcsfáink nincsenek (mi lakásban élünk, apukámék ugyan kertesben, de nekik nincsenek gyümölcsfáik, egyedül datolya).

A zöldséges keksz jó ötlet, köszönöm.

Egyébként csak reménykedem, hogy előbb utóbb kinövi ezt, mert ő nem az a fajta, akit cselekkel rá lehet venni arra, amit nem akar.

2015. máj. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6-os a banánt sem eszi meg? Az én fiam is átesett egy ilyen korszakon egy éves kora után semmit nem volt hajlandó megenni, ami zöldség, vagy gyümölcs, de inkább a gyümölcs. A banánt viszont megette, zöldségből pedig a répát. Így én turmixoltam neki, és eleinte több volt a banán, de mindig belecsempésztem neki más gyümölcsöt apránként. Fel sem tűnt neki, hogy lassan a banán ízét elnyomja a narancs, vagy más gyümi. A zöldséggel ugyanez, csak nem turmixoltam, hanem a levesben mindig raktam egy kis fehérrépát a sárga mellé, vagy krumplit, és ha nem figyeltem, akkor megette.


Amit az első mondott, én is csináltam úgy, hogy ettem valamit, amit nem szeretett, és akkor kiraktam neki egy szelet almát, mintha ott felejtettem volna, és elvette.


Nekem ezek váltak be. Amit meg kiköpködött, azt nem is erőltettem, de így szerette meg a brokkolit és a karfiolt is :D

2015. máj. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem, a banánt sem, pedig nagy kedvence volt pici korában. Igazából nincs olyan gyümölcs, amit megeszik. Nem egyszerű eset, az biztos.
2015. máj. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor tényleg nem egyszerű... Nekem a húst eszi csak darálva, de se sütve, se rántva nem eszi...
2015. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Régen imádta a répát a levesben, most kitúrja, eddig a krumplit szerette a levesben, most elkezdte azt is kitúrni. Most a borsó megy, azt imádja. Érdekes a spenótfőzeléket viszont például kétpofára tömi :) Nálunk a hús gyakorlatilag minden formában jöhet, de nem eszik felvágottat, sajtot, tojást. Nem tudom, hogy lett ilyen, mi azért sok mindent megeszünk. Én is legyűrtem jó pár olyan ételt a kedvéért (hogy lássa, finom), amit utálok.
2015. máj. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!