Ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
6 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást.Főztem is,de szeretnék üveges bébi ételt is adni a kislányomnak.Azokkal kezdeném,amire az van írva h 4hónapos kortól ajánlott.De pl. a körte,banán, cukkini,brokkoli,borsó,kukoricás bébiételeken is az van h 4hónaportól lehet,viszont az interneten vannak táblázatok,mely szerint ezek csak 7hónapos kortól ajánlottak.Most akkor melyik szerint vezessem be az új ízeket?

2015. máj. 26. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Az üveges ételek teljesen rendben vannak, a feldolgozás módja miatt nem okoznak panaszt a babánál, nyugodtan adhatod. A bébiételekre komoly előírások vonatkoznak, ha valami miatt kifogásolható lenne, nem gyárthatnák. Viszont ha úgy látod, hogy valamelyik nem jó neki vagy nem ízlik neki, akkor ne adj neki többet, hanem várj és egy-két hét múlva megpróbálhatod újra. Ne erőltess neki semmit, az üvegből csak annyit vegyél ki és melegíts meg, amennyit biztos meg fog enni, hogy a maradékot másnap oda adhasd neki a hűtőből, az üvegből.
2015. máj. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én az alapanyagokat tartanám be és nem adnék olyat, amit még nem lehet. Egyszer bepróbálkoztam málnás valamivel és pöttyösödött tőle a babám arca.
2015. máj. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én adtam az üvegeset, málnát, epret, áfonyát, 4 hónapos korától. Semmi baja nem volt.

2-es válaszoló, a te babád érzékenyebb szerintem. Lehet, hogy ő majd egyéves kora után is ki fog pattogni.

Szóval babafüggő a dolog, fokozatosan lehet neki adni az üvegest is. :)

2015. máj. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!