Darabos etel bevezetese?

Figyelt kérdés
Sziasztok Anyukak! Kerlek, segitsetek nekem abban, hogy a probalkozason es a turelmemen kivul mit vessek be, hogy a 12 honapos kislanyomnak ne kelljen mindent turmixolni? Mar par honapja probalkozom nala, de folyton oklendezik engem meg a szivroham kerulget, hogy megfullad. Mar van 8 foga. En csinalhatzam valamit rosszul?

2015. jún. 13. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell szívrohamot kapni, hagyd enni! Ha köhög, akkor ütögesd meg a hátát és kész. Az öklendezés gyakorlással elmúlik, de ha nem hagyod gyakorolni, mindig öklendezni fog! Jól csinálod, csak ne félj ennyire! :) minden rendben lesz, ügyes és okos kislány, meg fogja oldani! :))))
2015. jún. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerekem csak az olyan darabosat volt hajlandó megenni, amit ő maga foghatott meg (pl. krumpli, főtt zöldségek, puhább gyümölcsök, kölesgolyó).
2015. jún. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Már 6 hónaposan be kell vezetni a puha darabos ételeket, akkor is, ha még nincs foga. Azért öklendezik, mert nem tanult meg rágni. Hagyd, hogy öklendetten, nem fog megfulladni.
2015. jún. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elso- nagyon kedves vagy! :) igazad lehet.

Masodik- nala is igy van, ha kis darabokra tepem a szendvicset, egyedul megeszi, meg azt sem hagyja, hogy en adjam, de ha a fozelek darabos azt mar nem keri. Erdekes... Koszonom a valaszokat! Megnyugodtam. Probalkozom tovabb, az iskolaban mar csak nem eszik majd pepeset :)

2015. jún. 13. 10:32
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha köhög, akkor ütögesd meg a hátát és kész."


NE!!! Szigorúan tilos bármilyen korú, függőleges testhelyzetű ember hátát ütögetni, ha köhög/fuldoklik. Az ütögetéstől az ételdarab elmozdul, a gravitáció pedig lejjebb, a tüdő felé húzza.

Éppen ezért felnőtteknél a Heimlich-fogást kell alkalmazni, kisgyerekeket pedig 45 fokos szögben arccal a padló felé dönteni és ÚGY ütögetni a hátát. Pontosan azért, hogy a gravitáció a száj felé húzza a darabot, ne a tüdőbe.


Kérlek, ne terjesszetek veszélyes tévhitet.

2015. jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, mi is azt tanultuk a gyermekmentők előadásán, hogy ne ütögessük a hátát, mert attól csak lejjebb megy. Meg azt is, hogy aki köhög, ott bemegy és kimegy a levegő, tehát nagy baj nincs és a legjobb, amit tehetünk, hogy drukkolunk neki: köhögjön csak :) Ha viszont csak lilul és nem lélegzik, jöhet a kicsit fejjel lefelé combunkra fektetve hátbaveregetés.
2015. jún. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!