Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kellene adnom a babámnak...

Kellene adnom a babámnak tejpépet?

Figyelt kérdés
Babám 6,5 hónapos. 6 hónapos koráig szopizott. Most de eszik 2 szopi között 60-70 g gyümölcsöt és kora du-án eszik 180-200 g főzeléket. Utána még 2x szopizik. Gyerekorvos szerint az esti szopi helyett tejpépet kellene neki adnom. Nem értem minek. 2 hét alatt hízott 330 grammot és nem hiszem, hogy éhes lenne, mert alszik egész éjjel. Szerintetek?
2015. jún. 16. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szépen alszik éjjel, akkor nem kell tejpépet ennie. Majd ha kiváltjátom az esti szopit, ahelyett kaphat pépet. De az még nem most lesz. Nem kell siettetni egy anyatejes babát. Az én fiam féléves koráig tisztán anyatejes volt. Kb. 8 hós lehetett, amikor este tejpépet kapott, de Ő még utána szopizott is elalvás előtt. Azért döntöttünk anno a tejpép mellett, mert Ő sűrűn kelt éjjel és mindig szopizni akart.

Ha a te babád, jól alszik, elég még neki az anyatej estére.

2015. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
napi szinten 500 ml az ajánlott tej fogyasztás - fehérje forrás miatt, ha ezt szopiból, esetleg húsból fedezed, és ilyen szépen hízik, felesleges volna tejpépet adni, fõleg mert hamar a kedvencük lesz, és utána elõfordulhat hogy a zöldségpure irant nem lelkesednek úgy. ha jól értem, 4-szer szopizik még, alkalmanként biztos megvan a 120 mili szóval szerintem az elég.
2015. jún. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, bőven megeszi az 500 ml tejet. Mondogattam a gyerekorvosnak, hogy szívesebben szoptatnám, de a vége az lett, hogy kaptam egy receptet tejpépre.
2015. jún. 16. 23:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges. Az én szintén szoptatott babám evett tejpépet (illetve HA rizspépet) de ő kis soványka volt, alig hízott, ezért kapta. De nem szopi helyett, hanem uzsonnára.
2015. jún. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!