Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idő után "kell" kiválta...

Mennyi idő után "kell" kiváltani egy étkezést?

Figyelt kérdés
Almát kóstoltatok csak egyelőre de nem igazán tetszik neki, max egy negyedet eszik meg. Szoptatás után kapja kb egy hete. Ha igy megy sosem váltok ki étkezést... most szoptatás után kapja, még nem "mertem" almával kezdeni. De azzal kellene nem? Ti hogy csináljátok? Nem gond ha 1 hónap után sikerül csak rendes adagot megennie belőle? 5,5 hónapos most

2015. júl. 2. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:

3 hét alatt váltottam ki egy étkezést, ennyit írt az internet.

Almával kezdtem, aztán rép, krumpli, sütőtök, majd cékla. Arra figyelj, hogy ezek mind fogják a székletet (kivéve a sütőtök) most adhatsz neki már meggyet is. Szóval semmiből se adj neki egyenlőre 2-3 kanálnál többet, és fogokozatosan emeld az adagot. Ha nincs szorulása, mixelhetsz is, de mindent külön külön legalább 3-4 napig tesztelj, hogy ne később kelljen visszanyomozni, mi fogja a hasát és mi nem. 5,5 hónaposan kezdtem én is, mindig szopi előtt kell kóstoltatni, mert ha szoptatás közben nagyjából jól lakik (és honnan is tudhatnád mennyit szopizott) akkor már kevésbé lesz érdeklődő..hidd el, ha előtte kapja, a cicire akkor se mond majd nemet. Mindig előtte kell kóstoltatni.

2015. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Sajnos az alma megfogta a hasát. Most barackot próbálok. Azért adom neki szoptatás után mert amúgy tápszeres pótlást kap és a védőnővel azt beszéltük hogy a tápszert váltanánk ki első körben gyümölcsel.
2015. júl. 2. 10:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi a tízórait kb. 3 hét alatt váltottuk ki, az ebédet kb. két hét alatt, az uzsonnát meg pár nap alatt. Az én babám csak tápszert kapott, én mindig tápszer előtt kínáltam, mértem, hogy mennyit evett a gyümölcsből, főzelékből, és annyival kevesebbet készítettem.

Egyébként ha egy hónap alatt váltod ki az étkezést, akkor sincs gond :)

2015. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nálunk nincs tizorai. Felkel 7-kor, reggeli fél 8. Aztán fél 10-kor elalszik és délben kel fel. Alvás előtt meg nem tudok neki adni mert ha álmos akkor nem éhes :) és ha eszik is valamit akkor meg nem fog aludni és azért lesz nyűgos
2015. júl. 2. 10:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi 1 hét alatt,nagyon szerette az új ízeket a babám,így a védőnőtől megkérdeztem,ő azt mondta felesleges húzni az időt,ha a baba fogékony az ú dolgokra.2-3 nap alatt úgyis kiderül ha van allergia.Te ne erőltesd,majd kiváltódik,ha ő úgy akarja,vagy próbálj más ízt,sok babának nem jön be az alma.de az is lehet,hogy szopi után már nem éhes.
2015. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én nem akarok ellent mondani a védőnőnek, de a tápszert szerintem két okból sem jó kiváltani: ha csak nem túlsúlyos eleve a babád, a gyümölcsöktől nagyon vissza fog esni a hízása, ha mellette tápszert nem kap.

másrészt egy éves korig az ajánlott tejszerű italok (tápszer, joghurt, anyatej) minimum fogyasztása 400-500 ml/nap...amíg joghurtot nem igazán ehet, kb. 8 hós koráig, és utána is csak minimális mennyiségben, szóval akkor mégis mi garantálja neki ezt a mennyiséget ha ki lesz váltva a tápszer? persze nem akarok beleszólni, a védőnőd nyilván jobban tudja, illetve talán a reggeli esti tápszerből már megvan ez a menyniség?


azért van az aggodalmam, mert az én babám ugyan anyatejes volt, de a hozzátáplálással nagyon megállt a hízása, és nekem kimondottan javasolták a tápszert a fenti okok miatt kiegészítésként..


a barack is jó, illetve én a körtét bevezetettem 6 hónaposan a védőnő tanácsára, mert az ő pociját is nagyon fogta minden, és akkor még nem volt barack szezon, a körte meg lazít...mondjuk most meg pont körte szezon nincs...csinálhatsz még neki zabkását, ha már bevezeted a glutént, az is nagyon jó székletlazító, ha hozzákevered a gyümölcséhez, és kalória is egyben, laktat. Csak két evőkanalat főzől 2 percig míg be nem szívja a vizet és már darálhatod is hozzá a gyümölcshöz. A lányom minden nap ezt eszi és nagyon szépet kakil.

2015. júl. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tápszert fokozatosan ki kell váltani,úgy hogy már csak reggel meg este kapjon,de mire időig elér az anyuka,már simán fog 2-3 deci tápszert inni a baba,és meg van oldva a tejalapú szükséglet.
2015. júl. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a tízórai, ebéd, uzsonna ki lett váltva, reggelire, vacsorára tápszert adok, sőt, a fiam éjfélkor mégegyszer kér enni, ami szintén táp, 210-es adagokat eszik, szóval fedezve van bőven a fél liter. Nála inkább az lenne gond, ha a gyümölcs mellé is tápszert kapna.
2015. júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
értem, nem tudom mennyi egy tápszer adag, mint írtam az én babám anyatejes, most már reggel este tápszert kap, mert nincs tejem, de 150 milinél nem kér többet...így nekünk csak a reggeli esti tejből például nem lenne meg a 400-500 mili.
2015. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!