Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idős kortól vesztek...

Mennyi idős kortól vesztek fagyit a gyereknek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy kap egy egész gombócot, nem csak tölcsért, vagy a tölcsérbe kenve épp egy picikét.
2015. júl. 16. 00:03
1 2
 1/19 Ditta323 ***** válasza:
12%

9 hós kora óta. Magamnak veszek 2-3gombócot (mikor hogy) és általában a felét ő tolja be. Lassan 11 hós és imádja.

Sose értettem, hogy miért csak tölcsért adnak...

2015. júl. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

én tölcsért adok egy évesen, kenek ugyan rá neki mini fagyit, vagy kínálom az enyémből is, kótolja, de fintorog, elfordítja a fejét, a natur tölcsért rágcsálja csak, úgy ahogy.

szóval nem tudom a fagyit mikor tudnám "bevezetni"

(az édes dolgok nálunk nem egyszerűek, a sztracsattellás tejbrizspéptől is menekült, alig bírtam megszoktatni vele :))

2015. júl. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%

Én kb. három-négy éves koruk óta.


Első: azért nem adtam előbb nekik fagyit, mert nem gondolom, hogy a javukat szolgálom azzal, hogy mindenféle aromával dúsított tömény cukorral ettem őket. Mondjuk én nem eszek fagyit, édességet se nagyon.

2015. júl. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2,5 éves kisfiam ezen a nyáron kapott rá a fagyira. Korábban, ha megnyalintotta, csak fintorgott, nem tetszett Neki, mert hideg. Ezen a nyáron is csak lassacskán barátkozott meg a fagyival, talán tegnap evett meg először egy egész gombócot. Egyébként nem eszik gyakran, hetente, kéthetente egyszer.
2015. júl. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Egy teljes gombócot szerintem majd 3 éves kora körül kap. Most 14 hónapos, egyelőre tölcsért kap, meg pár nyalást a miénkből. Ami techikailag vicces, mert nem tudja hogyan kellene nyalni. Kinyújtja a nyelvét és mi tekerjük meg rajta a fagyit.


Nemrég volt egy másik vicces epizód. A férjem hazafelé vett pálcikás jégkrémet és hozott nekem is egyet. Elkezdtem enni, persze azonnal jött kunyerálni, hiszen ha én eszem, akkor csak érdekes és finom lehet. Leharapdáltam a csokiburkolatot és fagyiként rákentem a nyelvére. Megint kért. Akkor lassú voltam és ráharapott, egy jókora darabot kiharapott belőle.

Agyfagyás. Azt az arcot le kellett volna fényképezni :)



De minden "finom, de nem egészséges" ételből egy-egy harapás kap csak. Mi is ritkán eszünk ilyesmit.

2015. júl. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten az íze miatt gondolom, írta itt valaki, hogy édes, tömény cukor. Fagyiból van mindenféle, kezdve a tasakos porból készülttel, ahol már a fagyizó tíz méteres körzetében érezni az AROMÁT, a cukormentes fagyin át a normális kis cukrászdák igazi, habos, krémes valódi jó összetevőkből készült csodájáig...


Inkább az, hogy hideg ugye. Rokonom 16 hónaposának már a kezébe nyomja a nagy gombócot is, én még ugyanilyen idősömnek még csak kenek a tölcsérre egy mini adagot és elég is neki bőven. Nekem eszembe se jutott, hogy egész gombócot vegyek neki, mivel túl soknak tartok annyi jéghidegséget, de aztán láttam, hogy ő meg simán veszi a gyereknek egész nyáron hetente 2x-3x. Kíváncsi voltam, hogy csak én vagyok a túl parás vagy mi van.

2015. júl. 16. 01:11
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Hát, a hidegségről annyit, hogy egy USA-ban élő ismerősöm mesélte, hogy náluk, ha a gyerek fogzik, jégkockával dörzsölik, kenegetik az ínyét, akár 4-5 hónapos kortól is, mert az csökkenti a fájdalmat. :).
2015. júl. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Harom eves mult es megeszik egy kisadagot. Eddig nem ette...
2015. júl. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
Júliusi lányaim a harmadik nyarukon kaptak először saját gombóc fagyit, tehát 2 éves koruk körül. Decemberi fiam a második nyarán, másfél éves kora körül. A lányok 1 éves korukban is nyaltak a mi fagyinkból, nem zavarta őket hogy hideg. Külön tölcsért viszont soha nem vettem nekik, mert én utáltam gyerekkoromban a tölcsért. Emlékszem, mikor gyerekkoromban beteg voltam nem elég hogy nem kaptam fagyit, még egy tölcsért is a kezembe nyomtak...
2015. júl. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves lányom és 1,5 éves fiam is idén kapott először. Pohárból kapták, mert én és anyukám úgy ettük. Lányom maga bekanalazott egy egész gombócot, ha nem állítjuk le, akkor még többet is akart volna, fiamnak én adtam, az nem volt egész gombóc. A pohárban hamarabb elolvad, így az alja nem volt túl hideg. Kaptak hozzá tölcsért is, fiam inkább azt majszolgatta.
2015. júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!