Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák van félretett pénzetek...

Anyukák van félretett pénzetek, amit akkor vesztek elő ha a gyereknek kell valami sos?

Figyelt kérdés

Én most kezdtem el nekik gyűjteni, ha pl a picinek elfogy a palusa és már nincs pénz venni, vagy be adj isten gyógyszer kellene valamelyiknek. (3 gyerek van) Nem nagy összeg, kb 2500 ft van eddig, de az anyagi helyzetünket tekintve ez is jó sztem.

Nektek van megtakaritott pénz ami CSAK a gyerekeké? Mennyit raktok havonta el? Hol tartjátok és mennyi van most? Milyen esetekben nyúltok hozzá?


2014. okt. 26. 14:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Van külön a gyereknek 200000 ft meg a családi megtakarítások. Már a születése előtt dolgoztam és félreraktam a bankba. Eddig még nem kellett a takarékhoz nyúlni de bármi történhet.
2014. okt. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
66%
Nincs semmi sajnos, nem tudok félretenni, sőt, most is anyától kellett kölcsön kérni, hogy tudjak venni pelenkát a lányomnak :(
2014. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%

Amihez hirtelen hozzá tudok nyúlni, az az, amit a 200 Ft-osokból teszünk félre. Ez 5-15 ezer Ft.

A többi le van kötve évekre. (5.000 Ft/hó/gyerek, 3 van)

2014. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Én az adókedvezményt teszem el a gyereknek és a családipótlékot, felkerekítve. Összesen havi 25000Ft, ami az övé és majd vagy bekerül a házba, amit veszünk (és majd pótolom utána) vagy egyszer megkapja kamatostól, ha szüksége lesz rá. Másra nem költöm el, az az övé és egyelőre befektetem.
2014. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%
Mi saját házra gyűjtünk, minden hónapban félreteszünk 100-120 ezer forintot különböző befektetési formákba (lakástakarék, befektetési jegy, sima megtakarítási számla), így összegyűlt eddig valamivel több mint 5 millió ft. Ha nagy baj történne, és valamiért egyik hónapban nagyon megszorulnánk, akkor a megtakarítási számláról söpörnénk ki a pénzt, ha az nem elég, akkor nyúlnánk a befektetéi jegyekhez. A gyereknek egyelőre külön a felnőtt éveire nem teszünk félre, majd akkor, ha már saját célokra nem kell gyűjtögetni.
2014. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Kedves 3as válaszoló, csak a 200asokat teszed félre? Bocsánat hogy ilyet kérdezek, de ha nincs más pénz nem ciki pl 1 csomag pelust venni 200asokbol? Nekem is csak egy ezres meg egy ötszázas ami papirba van, a többi apró és ez jutott eszembe milyen furán néznének rám, hogy apróból veszek pelust :)
2014. okt. 26. 14:51
 7/27 A kérdező kommentje:
Kedves 2es, nagyon sajnálom ahelyzeted. Megkérdezhetem hogy miért kell ennyire szükösködnöd?
2014. okt. 26. 14:53
 8/27 anonim ***** válasza:

Igen, csak a 200 Ft-ost, minden vásárlásnál. A férjem is. Így van, hogy észre sem veszem, összegyűlik 10.000 Ft.


A múltkor ebből a pénzből vettünk 100 virághagymát.(tulipán, jácint, nárcisz:)


Szerintem nem ciki pár ezer Ft-ot így fizetni, nekünk eddig mindig örültek, hogy vittünk aprót.

2014. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

Az apróhoz annyit tennék hozzá, hogy kérdezz rá körülötted lévő boltokban, hogy nem váltják-e be. Édesanyám például egy nagy áruházlánc kis boltjában dolgozik, és folyamatos probléma nekik, hogy nincs aprójuk, mert nem engedik, hogy rendeljenek, mert költséges, így ők például örülnének neki. De 50 db-ig posta, hitelintézet is köteles átváltani másik címletre, igaz, hogy számolhatnak fel érte díjat, de a legtöbb helyen nem teszik. Mi is szívesen váltunk be érmét bárkinek ingyen, annyit szoktunk kérni, hogy ne ott kezdje el megszámolni, sőt az első alkalom után adunk címlet tasakot is, legközelebb már hozhatja abban. (Egy banki dolgozó)

2014. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
34%

Nincs kimondottan félre tett pénz, hanem hó végén éppen mennyi marad meg, van hogy pár ezer forint ez alatt 1520 ezer forintot értek, van hogy száz százötvenezer forint, változó mindig jön valami amit fizetni kell, vagy venni kell, vagy valami elromlik stb.


Ami kell megvesszük! Kölcsön kérnek szerencsére sosem kellett.

2014. okt. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!