Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Volt akinek nagyon soká...

Volt akinek nagyon soká sikerült csak étkezést kiváltani?

Figyelt kérdés
Lányom 7 hónapot most töltötte, kb 5,5 hónapos kora körül óta kóstolgatunk elég sok mindent eszik már. Jó ideje egy egész adagot megeszik, kb 200 ml-t de ugyanúgy cicizik utána, védőnő szerint hagyjam amíg magától nem kéri már. Volt akinek viszonylag sokáig húzódott ez? Bajnak gondolom nem baj :) Vagy adjak neki még nagyobb adagot?
2015. júl. 28. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:

az én fiam 10 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, még kóstolás szintjén sem fogadott el addig semmit. Nem volt gond, mert gyarapodott és volt tejem bőven. aztán lassan-lassan megkóstolgatott ezt-azt, de semmi pépeset, hanem rögtön darabos ételekért nyúlt. Persze ezeknek egy jó része távozott is a pelenkába emésztetlenül:) A világon semmi baja nem lett, de még jó darabig eltartott, míg azt mondhattam, hogy pl. "ebédelt", és utána persze még kapott anyatejet is, tehát akkor sem váltott ki egy teljes étkezést a szilárd étel. Több, mint egy éves volt, mire nálunk az is eljött.


semmi baja nem volt, a súlya szépen ment, és akkor volt a legegészségesebb.


Igaza van a védőnődnek, nem érdemes ezt siettetni, ha van tejed.

2015. júl. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Dehogy baj :) Annyit adj neki, amennyit szeretne enni.

Védőnő nekünk is mesélt olyat, hogy 10, sőt 12 hós korában sikerült a babát rávenni arra, hogy egyen valamit, addig szopizott / tápszert evett.

Lányomnál is szenvedtünk, tartottunk is 2 hét szünetet, mert nem akarta a száját sem kinyitni.

2015. júl. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsére szinte mindent megeszik, csak utána ugyanannyit cicizik szinte. Biztos csak cicifüggő :)
2015. júl. 28. 10:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Még bőven az anyatej a babák fő tápláléka ebben a korban, miért gondolod, hogy nem jó, ha ugyanannyit cicizik, mint előtte? Idő kell a szervezetének, hogy hatékonyan megtanulja megemészteni és be is építeni az anyatejtől (tápszertől) eltérő, új, szilárd táplálékot, addig nagyon is rendben van, ha még sokat cicizik.


ha a védőnő szerint is rendben van így, akkor mi a gond, Rokonok macerálnak, vagy más anyukák, Vagy már neked terhes a szoptatás? Csak kérdezem....


Az egyébként jó, ha nyitott minden új ízre a kicsi, az én fiam is ilyen volt, amikor végre elkezdett kóstolgatni, igaz, később meg nagyon válogatós lett, a mai napig is az:)

2015. júl. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
persze én 2 éves korig csak anyatejet adtam neki, hisz az a fotáplálékuk haha :DD az osanyák...akik 5 éves korig szoptatnak :DD és boci szemekkel tolják az ostobaságot
2015. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

kedves UTolsó válaszoló!


nem tudom, milyen jogon és alapon merészelsz ősanyának nevezni, meg kitalálni, hogy 5 éve skoráig szoptatom a gyerekem.


Talán az elkerülte a figyelmedet, hogy egy 7 (!!!!) hónapos kisbabáról van szó. Ha szerinted ostobaság az, hogy ilyenkor még az anyatej/tápszer a gyerekek fő tápláléka, és mellette fél éves kor körül kell elkezdeni a _hozzátáplálást -, akkor a te felkészültségeddel és tudásoddal van a probléma. Önbizalmaddal szerencsére nem, az is valami:)

2015. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ettöl függetlenül az az étkezés kivan váltva, hiszen egy teljes adagot megeszik. A tejjel pedig talán a szomját oltja csak. Iszik vizet egyébként? Evés után ö maga kéri/jelzi, hogy szopizni szeretne, vagy te kinálod fel? Mert ha te kinálod,akkor johogy elfogadja. Egy kis tejecskének mindig van hely szerintem :D probáld ki, hogy nem kinálod neki, csak vizet kapjon és ha 3 orát elvan kaja nélkül, akkor kész, ki van váltva.
2015. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) Természetesen nem terhes számomra a szoptatás, csak érdeklődtem kinek mennyi idő alatt váltódott ki az étkezés. Nem próbáltam még, hogy nem adok neki, én kínálom, cicizik is és utána pedig durmol :)
2015. júl. 28. 11:26
 9/9 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Nálunk is igy volt. Automatikusan kináltam, gondoltam nem kell majd neki, ha már jol van lakva, de tévedtem. Ha szeretnéd kiváltani a szoptatásokat sorban, akkor egyszer probáld ki, hogy nem kinálod meg. De csak ha szeretnéd. Ha jo igy, ahigy most van, akkor nincs teendö :)
2015. júl. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!