Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 13 hónapos kisfiam mától ehet...

KKati81 kérdése:

13 hónapos kisfiam mától ehet tejterméket, eddig fehérjeérzékeny volt. Hasonló korú gyerkőcötöknek milyen az étrendje?

Figyelt kérdés
Neki eddig: reggel: tápszer+kis kenyér, felvágott, zöldség,10 órai: tápszer, ebéd: főzelék, uzsi: pép tápszer gyümölccsel, vacsi: fél adag tápszer+ főzelék

2015. júl. 28. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Reggeli tejital, tízórai gyümölcs esetleg vajas v. libazsíros kenyér, virsli, csirkemell sonka, paradicsom+paprika. Ebéd: húsos főzelék, ha olyant főzök amit ehet akkor az, ha nem akkor külön főzök neki.Uzsonna gyümölcs, általában natúr joghurttal vagy túróval. Néha kap utána tejsütit vagy túró rudit / a csokis részbe besegítek neki :-)/ vacsi szintén húsos főzelék, általában ami marad az ebédből. " pótvacsi" tejpép vagy tejbepapi almával, fahéjjal esetleg Nesquik kakaóporral. Tejitallal alszik el. Hetente most már 2-szer kap halat, egyszer tengerit egyszer édesvízit/ busát/. Csirkemájat heti 1-szer, tojást 1-2-szer. + amikor én is eszek akkor kikönyörög falatokat az én kajámból. 13.5 hónapos
2015. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én babám csak reggel-este kap tápszert és csak kivételes esetekben kap ezen felül, ha nem fogadja el a tízórait v uzsonnát.

én natur joghurttal, nat. kefírrel kezdtem a tejterméket bevezetni, később jött a sajt az ebédbe keverve, majd a túró gyümölccsel uzsira

olyan 9 hósan jött a főtt tojás sárgája

és kb 12 hósan a főtt fehérje is

tehéntejet még nem kapott, egyelőre a HA-s tápszerről tértem át simára, a tejitalt még nem bírja, attól piros pöttyös lesz


de mivel rossz evő, kb így néz ki

reggel tápszer ha elfogaja puffasztott rizset kap utána

tízó(ami reggeli után csak 2 órával van)valamilyen gyümölcs lenne, gabonapéppel de ált. kihagyja, vagy tejfölös, v vajas kenyér elrágcsálni(felvágottat, zöldséget nem eszik nyersen)

ebéd zöldséges szénhirátos v gyümölcsös húsos v (főtt)tojásos darabos pép

uzsonna: vagy babaesszert a DM-ből, vagy gyümis gabonapép vagy semmi, a tejbegrízt, v tejberizst mindig elfelejtem, így egyszer kapott eddig pudingos rizst

vacsora: párolt zöldség rizzsel hús nélkül, vagy almaszósz, vagy valami egyszerűbb üveges bébiétel(főtt krumpli minimális pulykahússal, vagy ilyesmi)

2015. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok a tejpépet el is felejtettem, azt is szokott kapni gyümölcsöt reszerelek, v darabolok bele pluszba


kakaópor nagyon cukros, ne tanácsos 1 pohár nesq. felér egy adag "heroinnal"


és én mindig akarok neki venni vitamint omega 3, de mindig elmarad, mert nincs olyan a gyógyszertárban, amilyet akarok(omega 6, omega 7, stb is legyen benne)

halból nem tudom milyet vegyek, mert a konzervest pl nem tuom szabad e, de a makréla jó hal lenne..

2015. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Reggeli: tejpép vagy joghurt

Tízórai: gyümi kekszel vagy túróval

Ebéd: bármi amit főzők-levesek, husik, főzelék, pörköltek rizs, tészta szóval minden

Uzsi: gyümi, krémtúró, palacsinta, pogi,

Vacsi:kenyér+szalámi, kőrözött, zöldségkrém, paradicsommal és lefekvés előtt még 150ml tápszer

2015. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos tanácsokat.Eszerint etetem már én is.A natur joghurt gyümivel, babapiskótával esetleg túróval nagyon ízlik neki.A kefírt holnap kóstoltatom vele.
2015. júl. 31. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!