Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves anyukák, vagy bárki!...

Kedves anyukák, vagy bárki! Ti milyen mesekönyveket vesztek/vennétek szívesen 2-3-4-5 éves gyerkőcötöknek?

Figyelt kérdés
Most készülök gyerekkönyvet írni, ezért tartok egy "közvéleménykutatást". Nagyon sok ötletem van, egyébként a húgom ihletett meg :) előre is köszönöm a válaszokat :)
2015. júl. 14. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi szeretjük a szép mondanivalót, amiről aztán lehet beszélgetni, a finom, nem kontúros grafikát, a rövid, szép szavakkal megírt mesét, olyat, ami elalvás előtt jó érzéseket kelt a gyerekekben. Nagy kedvencek a barátságos állatok, a finom kis tündéralakok, a természeti témák.

Ezek például nagyon szépek, szerintünk: [link]

2015. júl. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sokat segített :)
2015. júl. 14. 19:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk az Anna,Peti, Gergő sorozat jött be, kb. 2 évesen kapta az elsőt, majd szép lassan megvettük az egész sorozatot, most 6,5 éves, de esténként még mindig ezeket hallgatja a legszívesebben, mondjuk már kívülről fújja őket :)
2015. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szeretem a mai történeteket. Mint pl.: A titokzatos csizmaevő szörny és hasonlók.
2015. júl. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mikor 2 éves volt a kislányunk, olyan könyveket vettem neki, amik rövidebbek, sok képpel, mint pl a trixi könyvek, minden oldalon rövid kis szöveg, nem unja mire végig olvasom, minden kis szövegrész az adott oldalon illusztrálva, azt közben meg tudja figyelni és elképzelni a történetet, később pedig már simán el tudta ő is mesélni a képek alapján szinte szóról szóra a mesét. Most már 4 éves elmúlt a lányunk, jöhet hosszabb mese, leginkább mesékhez köthető történetek érdeklik, Bogyó és babóca, pónis mesék, de tetszett neki pl Berg Judittól a Hisztimesék, meg ha jól emlékszem a másik a Meseleves, ezek olyan történetek amik a legtöbb gyerekkel megtörténik (hisztizik vagy nem akar megenni bizonyos ételeket...)és érthetően írja le a történetet. Nagyon sok könyvünk van, sok olyan ami állatokról szól, a lényeg, hogy kedves, egyszerű, gazdagon illusztrált legyen és megfogja a gyerekeket.
2015. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Axel Scheffler könyveit olvasom most a legszívesebben a gyerekekenek. A Graffaló, A majom mamája... imádjuk őket.

Vicces, rímel, tök jó a grafikája, a könyv keménylapos és kézre áll.


Marék veronika klasszikusai pedig abszolút kedvencek, rövidek, tömörek, kedves kis történetek. Meg persze nosztalgiázok is velük rendesen.

2015. júl. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A varázslat és a valóság keveredését nagyon szeretjük. A szép illusztrációt. A fantáziát.

De nem tetszik a butaság akkor sem, ha mese (pl. a csigának nincs lába, dobbantani sem tud vele, ezért ezt nem kell hangsúlyozni).

Tehát legyen benne tanulság, legyen emészthető, ne legyen idióta, alapvető értékeket tanítson (pl. jó és rossz, a jó nyer), szeretem a klasszikus elemeket (számok, események, varázslatos lények, helyek, segítők, akadályozók, stb.).

2015. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ma elkezdtem írni egy mesés könyvet mely tele lesz illusztrációval :)
2015. júl. 15. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!