Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Joghurtot és túrórudit hány...

Joghurtot és túrórudit hány hónapos korában adhatok a babámnak?

Figyelt kérdés
2015. aug. 5. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 8 hónaposan adtam. Nekem a védőnő akkor így javasolta, de ez már évekkel ez előtt volt. Ez a "mit mikor adjunk dolog" meg folyamatosan változik... kitudja manapság mikor "szabad"
2015. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Natúr joghurtot 8-9 hónapos korától kaphat.

Túró Rudit csak ritkán és keveset adnék később is, mert elég sok egyéb cucc van benne a túrón és a csokin kívül. Stabilizátorok, stb, csomagoláson el lehet olvasni.

2015. aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A natúr joghurt az első tejtermék, amit kaphat, én 7-8 hónapos koruktól adtam neki. Túrórudit viszont csak 2 éves koruk körül kaptak először.
2015. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Natur joghurtot a tejtermékek bevezetésekor, nem emlékszem már pontosan, 8 hónapos kora körül.

Túró rudit 2 éves kora után kóstolt, addig semmiféle ételt nem evett amiben kristálycukor is van.

2015. aug. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajt, joghurt, túró, kefír

ebben a sorrendben vezettem be 7 hónaptól a fiamnál, de 4 hónapnál kezdtem el a hozzátáplálást. Aki később kezdi, az később jut el idáig szerintem, de nekünk a védőnő kalauzolt a sajthoz és onnan már jött a többi rendre.

Túrórudit szerintem csak 10 hónap után kóstolt, fél rudit 1 év után evett meg, mert addig magunknak sem vettünk és így nem is találkozott/kérhetett belőle. Azt akkor kóstolta, amikor meglátta és követelte.

2015. aug. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Natúr joghurtot talán 8-9 hónaposan. Gyümölcsjoghurtot kb. 1,5 évesen, túrórudit 2 évesen.
2015. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!