Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adhatok már neki natur joghurt...

Adhatok már neki natur joghurtot, kefírt?

Figyelt kérdés
7 hónapos, jó súlyban lévő baba, egy hónapja tápszert kap anyatej helyett. Uzsonnára beiktathatom neki a joghurtot, kefírt a tápszer helyett? Vagy még korai? Nem találok egységes véleményt e témában. Allergiás nincs a családban, és a tejtermékeket is mindenki szereti, de bizonytalan vagyok.
2015. aug. 11. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, el lehet kezdeni a savanyított tejtermékeket.

Először kicsit, egy-két kanállal, ha nem fáj a hasa, nem rossz a széklete, lehet többet is

2015. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 1.

És ha nincs rossz reakciója rá, akkor uzsonnát is ki válthatok vele? Jól lakik egy pohár joghurttól? Jó étvágyú baba

2015. aug. 11. 17:22
 3/9 anonim ***** válasza:
én inkább délelőtt, tízóraira adnám, hogy ha esetleg baja van tőle ne este jöjjön ki, pl hasfájás. és ha bevezetted neki délelőtt akkor persze adhatod neki uzsira.
2015. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Eddig semmi mást nem kapott az anyatejen/tápszeren kívül?


Ha nem, akkor semmiképp nem kezdeném tejtermékkel a hozzátáplálást. Inkább gyümölcsökkel, majd zöldségekkel. Ha ezekkel már legalább egy étkezést sikerült kiváltani, akkor lehet becsatolni húst, tejterméket.

Kora alapján már mehetne, de az emésztését nagyon hazavágná, ha rögtön így ismerkedne a szilárd ételekkel.

2015. aug. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi akkor vezethettük be, amikor már 2-3 hónapja evett mást is. Túl voltunk a főzelékeken, gyümölcsökön, durum tésztán stb.

4. hónaptól kezdtem és akkor jutottunk el így a 7. hónapra a sajtig, joghurtig stb.

Adhatsz neki most is, de nem a kora számít szerintem, hanem a lépcsős terhelés az ételekkel.

2015. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jollakik egy kis joghurttol, de az enyém pl nem eszi meg magában. Én ugy csinálom, hogy fele gyümölcs, fele joghurt. Ezt imádja.
2015. aug. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gyümölcsöt, főzeléket már eszik.
2015. aug. 11. 20:28
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem vezesd be akkor előbb a húst és a glutént is még, aztán jöhet a tejtermék.
2015. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A hús és glutén is be van vezetve. Akkor jöhet fokozatosan a tejtermék.
2015. aug. 11. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!