Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akinek ilyen nehezen ment az...

Akinek ilyen nehezen ment az ebéd, mikor változott vagy mi vált be?

Figyelt kérdés
Lánykám a gyümiket nagyon szereti, mindent megeszik. De az ebéddel hadilábon állunk,szinte semmilyen zöldséget nem akar enni, még krumplit se. Már 2 hete próbálkozunk,de pár kanálnál többet nem sikerül "belediktálnom." Valami tipp/praktika?
2015. szept. 2. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Eleinte párolj hozzá almát, vagy ízesíts natúr vega mix.szel.

[link]

A sima vízben főtt répa, krumpli borzalmas, én is most vezetem be a zöldségeket a kisebbik fiamnál, de egyiket sem adom neki magában.

2015. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lányom tíz hónapos koráig nem ette meg a krumplit, így az alma volt a kiindulási pont.Ahhoz mehet ebédre, répa, karalábé, zöldség, husi, sajt. Legalábbis nálunk így indult és így tudtam növelni a zöldségek arányát.
2015. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ma pont almával próbáltam, de csak egy kicsit raktam bele. Akkor megfordítom először fő az alma és a zöldségek hozzá, és folyamatosan növelem a zöldségek arányát. Köszönöm a tippet :)
2015. szept. 2. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:

nálunk is az alap az alma és csirkemell volt. ehhez a kombóhoz tettem többnyire minden zöldséget, persze picit. néha barackot használtam ha olyan zöldség volt soron ami ahhoz jobban illett. tehát úgy képzeld el, hogy egy üveges almához tettem egy evőkanál zöldséget :D

aztán a paradicsomos kaják megoldották ezt és onnantól mindent evett :)

2015. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy egy kis tápszert vagy anyatejet tettem hozzá, hogy hígabb legyen, és ismerős íz is kerüljön bele.Ezzel mindent megevett, később már, ha esetleg valami túl sűrű, fullasztó volt, akkor babavízzel hígítottam.Így könnyebben nyelte le.Ha valami nem akart ízleni, tettem hozzá sárgarépát, jó édeset, akkor elfogadta.
2015. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!