Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Babámnak székrekedése van mit...

Tünde1989 kérdése:

Babámnak székrekedése van mit tegyek?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos a kislányom a hozzátáplálást 4,5 hónaposan kezdtük, anyatejes baba csak keveset gyarapodott ezért kezdtük el.Az a baj hogy azóta állandóan székrekedése van 3 vagy 4 naponta van széklete úgy hogy sírva nyomja ki és közben tornáztatni kell, magától nincs is ingere rá.Próbálok székletlazító ételeket de semmi.
2015. okt. 13. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
mi 5,5 hósan kezdtük, 6,5 hósan a védőnő tanácsára elkezdtem neki körtét adni, mert mind az alma, mind a zöldségek székrekedést okoztak neki. a körtét hámozva, főzve vagy nyersen adtam neki, a glutént is ekkor vezettem be: zabkását főztem - kis teáskanál zabot dupla vízben, ezt daráltam le a körtével...mindkettő székletlazító, gyönyörűen helyre hozta a kakiját. krumplit, répát almát pedig óvatosan, mert mind hasfogó...inkább nyomasd a sütőtököt :)
2015. okt. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szilva, körte székletlazító.

Krumpli nem, úh azt hanyagold kicsit.

Fiamnak is nehezen ment a kakilás, neki kamillateát javasolt az orvos és az be is vált (1,5 dl k.tea + 1 nagy kanál cukor)

2015. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a körtét is próbáltam, a zabkását is, mert a glutént is bevezettem már..sütőtököt is sokszor kap viszont érdekes módon az fogja a hasát...Kamillateát is adtam neki csak az a baj, hogy nagyon kis mannyiséget iszik meg belőle mert inkább szopizik a vizet, teát meg kiköpi.Volt, hogy már levolacot adtam neki mert annyira nem bírt kakilni.Most is ez a 4. nap hogy nem volt széklete, ma sikerült kiszenvednie pár kis bogyót de szeény közben nagyon sírt és bizutos hogy kell még neki mert a napokban eleget evett. Az az érdekes, hogy ha én nem tornáztatom nincs is ingere rá, magátol nem is tud kakilni.
2015. okt. 13. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:
mondjuk a kamilla teára sok helyen meg azt írják szárít...de amúgy nincs jobb ötletem, talán a szilva.
2015. okt. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Laevolac szirup vagy duphalac .Vény nélkül kapható. A gyógyszerész bővebb felvilágosítást is tud adni. Nekünk használt,nem lehet hozzászokni,mert a bélben szívódik fel .
2015. okt. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!