Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi történik az anyatejjel, ha...

Mi történik az anyatejjel, ha felforralom?

Figyelt kérdés
Rengeteg fagyasztott tejem van, lassan lejár a fél év. Tejem még mindig elég van, egyhónapja, fél évesen kezdtem a hozzátáplálást, már eszik krumplit és sütőtököt. Ha simán a hűtőben kiolvasztom a tejet, nem szereti az ízét a főzelékben, nem eszik többet az első kanál után. Tudom, hogy más az íze a fagyasztott tejnek, de azért szeretném felhasználni. Ha felforralom minden tápanyagot tönkreteszek? Változik az íze? Mit tudtok javasolni?

2015. okt. 15. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
azt nem tudom hogy az íze változik e de nem szabad felforralni mert megöli a baktérium kultúrákat, mármint a jó baktérium kultúrákat, annyi erővel meg vizet is adhatsz neki
2015. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Glutént már bevezetted? Lehetne csinálni belőle polentát vagy valamilyen tejbe darát és gyümölccsel ízesíteni. Csak nem tudom, hogy forralás nélkül is elég finom lesz-e.
2015. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anyatejet inkább ne forralj fel.
2015. okt. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nyugodtan felforralhatod, belefőzheted az ételekbe. Mivel a babád még szopik, kap elég friss anyatejet, így meg azért a fagyasztós készlet se veszik kárba, a benne lévő fehérjék, tápanyagok ugyanúgy tudnak hasznosulni, csak a hőérzékeny vitaminok, antitestek mennek tönkre a hőkezeléstől. Mégiscsak gazdagabb lesz tőle az a krumpli vagy a sütőtök, nem?

Én is tejbedarát szoktam főzni a lefejt tejemmel, és néha főzelékhez öntöttem, igaz, én nem fagyasztottat, azt viszont eldobtam fél év után, mert mindig volt friss is.

2015. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A nagyobbik fiamnál én is kidobtam, nekik sem kellett. Rendesen lelkiismeret-furdalásom volt miatta. Olvastam babaételes könyvben, hogy tejjel főzi a zöldséget, pl. Valami mégiscsak marad benne, szerintem is. Elvileg már lejárt a fél év, de még megpróbálom. Kekszet adtam már, a védőnő mondta, hogy már kell. És megpróbálok rizst bevezetni, az utolsó néhány percre adok hozzá tejet.
2015. okt. 15. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!