Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6hónapos mult a lányom,...

6hónapos mult a lányom, milyen házi ételeket csinálhatok neki? Illetve aki szoptat, hogy vezeti le a szoptatásról a hozzátáplálással?

Figyelt kérdés

2015. okt. 22. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Először kanálból gyümölcslé kínálása.

Ha ez már ok, akkor lehet a már bevezetett gyümölcslevek gyümölcséből pürét készíteni, szintén néhány kanállal csak/alkalom.

Ha ez is ok, akkor más szoptatás előtt adod neki, egyre nagyobb mennyiségben (csak napi egy szoptatás előtt!).

Aztán ha sikerült egy teljes napi szopást kiváltani szilárddal, jöhet a következő.


Minden lépés legalább 3-4 napot, inkább egy hetet tartson.


Az első kiváltott étkezés egy reggeli-délelőtti kajálás legyen, így ha valami baja van az új étellel, akkor az még nappal lejátszódik, nem éjszakáztok miatta.


Egyszerre egyetlen új összetevőt vezethetsz be, két hét múlva jöhet a következő.

2015. okt. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló nagyjából leírta a lényeget. Első körben adható alma, őszibarack vagy sütőtök. Az almát meg a barackot le kell reszelni, és először csak a levéből adni. Én egy kicsit gyorsabban haladtam, mint amit 1-es javasol, első nap 1-2 kanál levet, második nap 3-5 kanál levet adtam, harmadik nap már néhány kanál pürét is. Kb. egy hét alatt jutottunk el oda, hogy annyit evett, amennyit akart, szoptatás előtt. Aztán mikor már annyit tudott enni, hogy jóllakott, utána nem kért már tejet, az az étkezés ki volt váltva.

Sütőtököt én csak második körben adtam, de ha babád azt könyebben fogadja mint az almát, azzal is lehet kezdeni a hozzátáplálást. Meg kell főzni és leturmixolni.

Az első ételek között adható még krumpli és répa. Egyszerre csak egyféle új ételt vezess be, és néhány napot - egy hetet várni kell az újabb étel bevezetésével. A már bevezetett ételeket lehet egymással variálni.

2015. okt. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
O mar4hossan a sütőtok alma barackon tul voltunk.vagyunk;) Mar purezek....csak h milyen eteleket csinaljak.Kapott mar levest repat krumpli puret is...vedono is.javasolta ezeket
2015. okt. 22. 13:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Esetleg ha azt kérdeznéd, ami érdekel, arra kapnál választ. Alap, hogy 6 hónapos korig - hacsak valami nem indokolja - kizárólagosan szoptatjuk a babákat.


Az adott korcsoportnak megfelelő ételeket a legegyszerűbb a babakaja gyártóktól ellesni. Egyszerűen nézd meg, egy hat hónapos babának milyen babaételek vannak, a hátoldalára fel van írva, miből hány százalék van benne, az alapján egyszerűen el lehet készíteni (arra vigyázz, hogy az alapanyag ne legyen vegyszerezett).

2015. okt. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért ez nem egészen jó így, ahogy 4-es írta, mert a bébiételekben egyes ételeknek nincs benne minden alkotórészük, például a málnát mag nélkül, a borsót héj nélkül rakják bele.

Főzhetsz lányodnak főzeléket, krumpli, fehér- és sárgarépa, cékla, tök, cukkinit lehet adni, ha már néhány étellel megy a hozzátáplálás. A sót még érdemes kerülni, de kevés zöldfűszert (petrezselyem, kapor) el lehet kezdeni használni. Ha már rendes adagot eszik, akkor csirkemellet is lehet bele főzni.

2015. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tisztán emlékszem h tesom gyerekeit anno mar2hos bebikajakkal etettuk!Mostmar4hostol vannak:Es miis felnottunk hazo koszt ellett..azer a regi szulok nagyszülők eleg sokat tudnak sztm...csak arra voltam kivancsi ki miket foz a babajanak:D:/!!??Es attol h 4hossan kapott mar barackot sütőtokot almat semmi bajja.Azer.nekünk is van tablazatunk
2015. okt. 22. 21:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Én délelőtt adtam gyümölcsfélét pl alma-őszi, alma-körte, most már ugye friss gyümölcs kevesebb van, ilyenkor gyümölcsös bébiétel fele plusz reszelt alma.Az elején pár kanállal (alma), minden nap többet, amikor már nem kívánta utána rögtön a szopit, akkor ezt az étkezést - tízórait- kiváltottnak tekintettem. Néha kért volna utána tejet, de akkor vízzel itattam, és megnyugodott.A fejést ilyenkor ajánlják, én nem fejtem.


A tízórai kiváltása kb. két hét volt. Azután én az ebédet váltottam ki. Elsőnek a párolt krumplit kóstolta, aztán ha ez már ment pár kanállal, a répa-krumplit. Kicsit hígítottam neki tejjel, mert nem nagyon csúszott.Később már csak a főzővizet adtam hozzá. A szopi addig ment utána , míg meg nem ette a normál 200 g-ot. - van aki kevesebbel is beéri.


Ebéd:Mindent 3 nap bevezetéssel indítottam: 2-3, 4-5 kanállal majd normál adaggal. Ha még nem evett teljes adagot az adott zöldségből, akkor a már korábban bevezetett kajából egészítettem ki normál adagra.

Az 1/3 krumplihoz másféle zöldségeket 2/3 arányban kevertem mindet párolva: sütőtök, cékla - bár ez lehet nitrátos - , 7 hótól passzírozott zöldborsó,paradicsom,brokkoli, cukkini, gesztenye - natúr püréből, ezt kevés almával.Ha valami ízetlen egy kis fehérrépa feldobja.Vegyesen szereti leginkább a zöldségeket.

6 hós korától száraz rántást is kap s főzelékbe, vagy hétgabonás pelyhet, ha sietek.7 hótól minden nap kis kocka párolt csirkemell.8 hótól karfiol, karalábé, kelbimbó, kelkáposzta, mindig krumplival. Innentől pár csepp olívaolajat is teszek bele,néha picike főtt hagymát.Heti egy nap fél főtt tojássárgája, és egy másik nap csirkemáj.Heti többször kevés trappista sajt.Mindig ebédre kapja a húsos, töményebb, vagy puffasztó kaját.

Uzsonna: könnyebb zöldség krumplival vagy fél bébiétel krumplival, pl spenót, sóska , paradicsomos burg., sütőtök.Majd krumpli helyett rizzsel is adom vegyesen a zöldségeket.

Bocs, hogy regényt írtam.

2015. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nagyon-nagyon köszönöm a részletes leírást (és 1. és 2. hozzászólást is), nekem például rengeteget segített. Ezere a gyakorlati tanácsokra volt pont szükségem, a neten én főleg általánosságokat és a ht táblázatot találtam.
2015. nov. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!