Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Csak én küzdök a hozzátáplálás...

Csak én küzdök a hozzátáplálással? Csak nekem nem megy? Nem partner a lányom, türelmetlen vagyok? Vagy rossz evő lesz?

Figyelt kérdés
5 hónaposan kezdtük,3 hete .Nem tudtam még olyat adni,ami isten igazából tetszett volna neki. :( Alma,őszibarack,krumpli,répa.Megküzdünk minden falattal (olyan 100g ot tudok beleimádkozni),aztán a tápszernek is könyörögni kell,hogy ne csak 60-70 ml legyen. Van még valaki így?
2015. márc. 19. 16:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja,most ő 67cm és kicsit több mint 6,5 kg.
2015. márc. 19. 16:07
 2/4 anonim ***** válasza:

Jelen...

6 hónapos a lányom.

5 hónaposan kezdtük mi is (mivel tápszeres baba), de teljesen elutasító volt. Egyszerűen nem nyitotta ki a száját, a kanalat ha sikerült valahogy belenyomni, akkor a pűrét kitolta a nyelvével...

Na aztán vártunk 1 hónapot és most 2 napja kezdtük újra. Most nagyon ügyes, nyitja a száját, 95%-ban le is nyeli a falatot.

Amúgy meg a tápszer dolog is így van nálunk is... Első 1-3 hónapban 120-150-et evett, most jó ha megeszik 60-at... Közben tekereg, elfordítja a fejét, szóval küzdeni kell a 60 ml-ért is. Este lefekvés előtt simán megeszi a 180-at, de nap közben nem. :((((

Amúgy nincs baj a súlyával, 67 cm és 7400 g.

A 100 g amit írsz az nem rossz egyébként. De ha annyira nehezen megy, lehet szünetet kéne tartani nála is...

2015. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hozzá táplálás kezdetén a 100 gramm szerintem nem olyan rossz, mondjuk az fura hogy tápszerből sem eszik többet, mivel gondolom eddig azon élt, vagy szopizott és arról is leálltatok 3 hete? amúgy a lányom 8 hós, 2,5 hónapja eszik szilárdat, de 140-150 grammnál nem eszik többet egy étkezésre.
2015. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy voltunk, semmi nem ízlett a kisfiamnak. Ha megpároltam neki az almát, és összeturmixoltam 1 karika banánnal, úgy evett belőle. De úgy is keveset. Aztán a tejpép volt az első "kaja", amit szívesen evett, utána már sokkal jobban elfogadta a zöldségeket és gyümölcsöket is. (Ő nem tápszeres volt, de ez sztem most nem lényeg.)
2015. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!