Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van ötletetek egészséges...

Van ötletetek egészséges szendvicsekre a gyerkőcöknek? Mi kerüljön rá?

Figyelt kérdés
2015. okt. 31. 16:01
 1/7 anonim válasza:
finom zöld saláta (akár ilyen fűszeres szósszal, csak ne kenődjön szét),tojás,és csirkemell a jobbik féléből.
2015. okt. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Házi szendvicskrémek: kőrözött, padlizsán, paradicsom, brokkoli, tojás, májkrém, sajtkrém.


Vagy "sima" szendvics (vaj+felvágott) sok zöldséggel.

2015. okt. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Felvágottat én nem tennék "egészséges" ételre. A csomagoláson el lehet olvasni az összetevőket...finomnak finom, csak nem egészséges. Mint általában az iparilag finomított élelmiszerek.


Én néha zöldségkrémet szoktam csinálni. Gyakorlatilag meg kell párolni akármilyen zöldségkeveréket, mehet rá mindenféle zöldfűszer, aztán botmixszerrel lehet pépesíteni. Padlizsán és cukkini jó, ha van benne, jó ízt adnak neki.

2015. okt. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Egészéges az összes szendvics ha megfelelö mennyiséget esznek belöle, és a hozzávalók bio vagy kontrolált helyröl valóak.


Pl egy kolbászos szendvics, ami bio anyagokból van, nem hormonkezelt disznóbol, de van benne bör és paprika még nem rossz.

Mindenképpen a hozzávalóknak kell kontrolált helyröl valónak lenni.

2015. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne legyen benne se tejtermék, se hús, se só/cukor és glutén se. Ennyi ;)
2015. nov. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Parasztkolbászt megsütni disznózsírban keményen ropogósig (süljön ki a zsírba rendesen), feldarabolni a zsírban apróra, az egészet lehet kenyerekre kenni, és rakni a kenyerek közé karikára vágott csemege uborkát, savanyított káposztát. Gyerekkorunkban azt ettük egész télen míg az utcán rohangáltunk mínuszfokokban, soha senki még náthás se volt.
2015. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős gyerkőcnek? 1 éves kortól zöldségkrém (cukkini, cékla, répa...) párolva (párolóban), turmixolva, kicsi tejföl krémesítésnek. Esetleg májkrém (2 kávéskanál olajon, fehéredésig pirítod a csirkemájat, pici vízzel puhára párolod, villával összetöröd, kevés tejföllel vagy margarinnal, csipet sóval krémesíted) 1 héten egyszer! 1,5 évestől egyszerűbb a szitu, ajánlom figyelmedbe a Nádudvari termékeket (mert E-mentes!), körözött, stb. Igaz fűszeresebb, ezért lehet, hogy talán megvárnám a 2 éves kort, de tény, nincs benne "szemét"! 1,5 éves kortól még lehet: tojáskrém: tojássárgája keményre főzve, tejföllel krémesítve, hogy kenhető legyen. Az enyém pl. imádja a kígyó uborkát hozzá. Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha megírod mennyi idős, biztos lesz még ötletem. Remélem tudtam segíteni! :)
2015. nov. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!