Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Későn fogzó babák anyukái, az...

Későn fogzó babák anyukái, az mennyire egészséges, ha a baba fog nélkül eszik darabos ételeket?

Figyelt kérdés
13 hós a lányom, de nincs még foga..zsömlét, puhább süteményt már 8 hós kora óta kap, minden mással hiába próbálkoztam eddig. De újabban megeszi a felvágottat, főtt répát egészben, mióta megtanult kunyerálni a tányéromról, azóta sokkal szívesebben eszi ezeket a darabos ételeket - és persze sokkal kevésbé örömmel eszi a püréit..szóval igény lenne a darabos ételekre, csak nem tudom, mennyire tesz jót, ha valamit rágás nélkül eszik meg...mert oké, hogy a főtt répát szét nyomja az ínyével, de pl a felvágottat inkább lenyeli úgy ahogy van..
2015. aug. 6. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyat adjál neki amit rágás nélkül is letud nyelni, olyan pici darabokban.

A fogas babá sem rágják péppé az ételt, csak max kisebbre rágják.

Nekem a nagylányom elsö foga 11 hósan jött, és akkor már amit korához képest ehetett ette. Nem tántorította vissza, hogy nincsen foga.

2015. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A babák ínye keményebb, mint egy olyan felnőtté, akinek eltávolították a fogait. Tehát puhább ételt ínnyel is megrág.

Egyes babák foggal vagy anélkül is nyelnek mindent rágás nélkül.


Puha ételeket kapjon, tésztát érdemes túlfőzni neki, hogy nagyon puha legyen.

Ha bizonytalan vagy az állagot illetően, kóstolt meg és próbáld meg nyelvvel szétnyomni a szájpadlásodon. Ha sikerül, akkor neki is jó lesz.

2015. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 11 hónapos korától nem volt hajlandó elfogadni pépes ételt (12 hónapos korában bújt ki az első foga). Elsősorban puha gyümölcsöket, darabolt főtt zöldségeket (puhára főtt pörkölthússal) és muffinokkal kínáltam. Reggelire kilfli, kenyér rá krémeket (tonhalkrém, májkrém...) inkább kevesebb mint több sikerrel. Darabos gyümölcsöt kb. 9-10 hónapos korában kapott előszőr. Ezek mellett párszor fordult elő, hogy kihányta mert nem volt türelme megrágni. Szalámit és társait még eddig nem volt hajlandó megkóstolni (pedig már 14 foga van).
2015. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!