Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól adható a babának...

Mikortól adható a babának gumicukor és kekszes csoki?

Figyelt kérdés
2015. nov. 4. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
2 évesem már eddig 2x evett csokis kekszet, gumicukrot nem, nagyon nem olvastam róla jókat. Szerintem 1 éves kor után, ha tojás, glutén és egyebeket bevezetted, akkor jó minőségűt érdemes választani és lehet adni egy-egy szemet a kekszből. De nyomokban allergéneket tartalmazhat, szóval érdemes figyelgetni azért. A gumicukor az szerintem nem normális étel. De neked kell megítélned, hogy belefér-e vagy sem.
2015. nov. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
3 éves kortól, akor se muszáj
2015. nov. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
az különbözik, hogy mikortól adható(3 év) és az anyukák mikortól adják..
2015. nov. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Èn is így gondoltam hogy 3 éves koráig ráér, már csak a fulladásveszélye miatt is. Csak két napja már nemtudok másra gondolni mert az anyósom bele tette a szájába a gumimaci cukrot a 16 hónapos kisfiamnak azt gyorsan kikaptam a szájából aztán egy nagy darab twix csokit nyomott a szájába de azt is egyből kiszedtem, és még nekem mondják hogy olvasok ilyen hülyeségeket hogy nem adok neki.
2015. nov. 4. 23:10
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen fölösleges ilyesmivel etetni a gyereket, akármennyi idős. A Twix könnyen feltapad a szájpadlására, beleragad a fogaiba a nyúlós töltelék, ugyanígy a gumicukor, amit könnyű félrenyelni is.
2015. nov. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Inkább ne add neki.
2015. nov. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
A kisgyerek ebből a tömködésből azt jegyzi meg hogy mindenért önmagát jutalmazza , vidámságot vagy szomorúságot édes vagy tömény étellel . - Jól tetted , ha kivetted szájából . A férfiak akaratosak többet sírnak kiskorukban , ezért cumit teát kaptak . Felnőttként se tudatos működésük és ha nyomasztja valami őket a sör vagy más szesz lenyugtatja . Ezek beidegződött tanult viselkedések , nehéz az ösztönöket kiélni , leállították bennük .
2015. nov. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egyiket sem adom a 3 évesemnek, enyhén cukrozott kekszet kap, ha kap vagy van egy sajtos zabpelyhes amit szeret (én sütöm neki). Édesség neki a túrórudi és a cukros gyümölcsjoghurtok. Ünnpekkor és vendégségben viszont kánaán van, akkor lehet mindent:-)
2015. nov. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Legnagyobb gyermekem másfél éves volt, mikor először bármilyen édességet kapott, gumicukrot se kapott 3 éves kora előtt. A legkisebb szerintem még nem volt 2 éves, mikor ilyesmit kapott.

Jól teszed, hogy nem adsz neki, ráér még ezekre. De nem lesz semmi baja, ha a nagymama a szájába rak egy kis édességet. Szerintem többet árt neki az ijedtség, hogy a nagyi tett valamit a szájába, Te meg pánikszerűen kikaptad. Legközelebb inkább hagyd, és mondd meg a nagymamának, hogy ilyet addig ne adjon a gyereknek, amíg Te meg nem engeded.

2015. nov. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, egy falattól nem lesz baja, a gumicukor necces, mert fulladást okozhat.

Szerintem vegyél valami jobb minőségű kekszet, babakekszet, vagy akár csokis kekszet és legközebb vidd át a mamáékhoz, hogy ezt adják neki, ha tömni akarják. (Mert tömni fogják!) Akkor már tudd, hogy mivel...

2015. nov. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!