Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák, ti mit szólnátok ha...

Anyukák, ti mit szólnátok ha gumicukrot kapna a gyereketek az oviban? Mérgesek lennétek?

Figyelt kérdés

Kisfiam megkért, hogy ma ovi után vegyünk egy nagy zacskó gumicukrot és holnap hagy vigye be, mert szeretne mindenkit megkínálni egy-egy gumicukorral.

én szívesen vennék, biztos bent a többiekkel találták ki (enyém a héten a gyümölcs felelős), de nem tudom, hogy a szülők emiatt nem lennének mérgesek? gondolom nem mindenki ad ilyen vackokat a gyerekének, vagy legalábbis az óvodában nem számít ilyenre :/


a másik kérdésem, hogy szerintetek szörpöt vagy gyümölcslevet vigyek 10 óraihoz itókának nekik? tavaly mindig saját készítésű szörpöt vittem, de mostanra elfogyott és a bolti szörp miatt is tanácstalan vagyok a fent említettek miatt



2013. okt. 16. 12:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%

Soha az életben nem adnék gumicukrot a gyerekemnek és a szörp helyett a gyümölcslére szavazok.


Ettől függetlenül nem mondom, hogy felrobbannék, ha enne egy darab gumicukrot, mert a másik gyerek megkínálta és ő megkóstolta, egyszeri alkalommal belefér (mondom ezt úgy, hogy azért oda kell figyelnünk, mert szénhidrát anyagcsere zavarral küzd az egész család), de úgy gondolom, hogy nem vagyunk megszállottak, sem szűklátókörűek, tudjuk, hogy van ez a világban, csak kerüljük, amennyire lehet.

2013. okt. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Mit szólnék? Semmit. Mérges lennék-e? Dehogy. Nehogy már 1-2 szem gumicukor és egy pohár szörp miatt bárki is balhét rendezzen. Bár, a mai anyukák sok mindenre képesek, de azt gondolom azért a többség normálisan állna ehhez hozzá.
2013. okt. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Gumicukrot néha eszik,szörpöt itthon sem szokott.Vagy esetleg jobb minőségűt.Az oviban sokan a legolcsóbb szörpöt viszik be,nem szeretem,de azért 1 pohárral ha megiszik nem lesz baja.
2013. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Ez kedves gesztus, de őszintén, én a gumicukornak nem örülnék. Inkább gyümölcsöt, vagy akár csokit vigyetek. A gumicukor pont olyan, hogy egyrészt nem a legegészségesebb, de nem is az a fő probléma, hanem szerintem a picik akár félre is nyelhetik. Bármi más, csak ne ilyet vigyetek.
2013. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
Engem nem zavarna, szerintem aranyos.
2013. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Én nem örülnék ha gumicukrot kapna a gyerekem az óviban, mert én nem adok ilyesmiket neki. (én sokszor sütök, vagy készítek házi édességet, házi szörpöt, lekvárt stb.) De ha megtudnám, hogy kapott pár szem gumicukrot, nem halnék bele. Én a Piroska márkájú szörpöt adom csak szívesen a gyereknek inkább örülnék ha ilyen szörpöt kapna bent az óviban mint ha édesítőszeres 12% gyümölcslevet. (gondolom nem márkás ,jó minőségű, 100% gyümölcslevet vinnél egy egész csoportnyi gyereknek) Na de tisztában vagyok azzal is, hogy amit az ebédhez adnak "menzai" gyümölcslé sem különb. Tehát ezt is túl élném. Itthon így is úgy is az van amit én adok neki, nem tudom a világot olyanná formálni amilyenek nekem tetszik, tudom, hogy előbb vagy utóbb a gyermekem olyan ételt is kap amit én nem szívesen adnék neki. A többi "gumicukros" szülő pedig lehet, hogy engem gondol hibbantnak amiért én inkább viszek 2 tálca itthon sütött süteményt mint egy zacskó gumicukrot. :D
2013. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Szóval gyümölcs helyett vinnétek gumicukrot? Mert az úgy akkor annyira nem jó. Ha amellett vinnétek, akkor oké. Az én kislányom is szereti a gumicukrot, bár nem túl sűrűn kap, én is inkább attól tartok hogy félrenyelheti (bár ő még csak 2,5 éves).


Szörpöt vigyél szerintem, jó minőségűt. Gyümölcsléből többet kellene vinned hogy elég legyen, a szörp tovább fog tartani.

2013. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%
Hát én nagyon nem örülnék. Mi semmilyen cukros dolgot nem eszünk, a gyerek sem, de nálunk ezt nem is engednék a gondozók, meg nálunk szörp sincs, csak üres teát vagy 100%os gyümilét isznak.
2013. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Én semmit nem szólnék, semmi baja nem lesz egy szem gumicukortól egy gyereknek sem. Ha valaki ezen problémázna, hát meglenne róla a véleményem. Én vagy 100%-os gyümölcslevet vinnék, vagy Piroska szörpöt.
2013. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
Ha gyümölcs HELYETT vinnéd, az zavarna. Amúgy nem.
2013. okt. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!