Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikor adott először töpörty...

Lina63 kérdése:

Ki mikor adott először töpörtyűt, resztelt májat, illetve hurkát babájának?

Figyelt kérdés

2015. nov. 6. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

májat olyan 10 hós korától

a másik kettőt meg 1,5 évesen

2015. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
májat én olyan 8 honapos korátol, hurkát és tepertot nem evett még (kulfoldon lakunk) és 18 honapos a fiam.
2015. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Unokahúgomnak az anyai nagyanyja már 1 éves kora körül adott szalonnát. Unokahúgom most 45 éves, vegetárius, gyermektelen.
2015. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
2-es vagyok, a nagyanyám annak idején a 10 honaposnak adott szalonnát (a borérol, amit lekapart azt adta kis kenyér katonákra)
2015. nov. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

májat kb. 8 hós korától, töpörtyűt még nem adtam neki, mondjuk én imádom (tudtátok hogy egy diónyiban 160 kalória van?? :S) de azért ő ráér "sült zsírt" enni mondjuk 16 éves koráig.

hurkát én nem szeretem, de adtam volna neki ha szeretném, hiszen hőkezelt és húsból van.

2015. nov. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 14 hós a lányom és múltkor töpörtyű volt éa ahogy ettem odajött és addig járt a nyakamra még nem adtam neki. Először fintorgott, majd kért még. Pár darabot adtam neki, de nem volt tőle baja. Ha úgy alakul akkor kis mennyiségben lehet neki adni?

Az szuper, mert holnap hurka lesz :) megkóstoltatom vele.

2015. nov. 6. 21:03
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

én tepertot nem adnék...nincs szuksége ilyen mennyiségu zsirra..ilyen kicsinek.

hurkát keverd neki ossze krumplival vagy rizzsel.. (én azt is csak ugy -magába- nagyon nehéznek tartom)

2015. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
nézd...lehet neki adni bármit...csak nem érdemes. A vérzsírt nagyon megemeli a tepertő, ennél sokkal kevésbé káros zsiradékokat is lehet neki adni, ha nem akarod hogy 30 évesen már vérnyomáscsökkentőt kelljen szednie...extrém korán van még neki a tepertőhöz. Mint írtam én szeretem, álszent lennék ha azt mondanám nem eszek ilyesmit, de még felnőttként is max fél évente egyszer, margarint pl egyáltalán nem fogyasztok, a tepertőt 15 évesen kóstoltam először...ne adj neki ilyet, semmi szüksége rá, millió egy dolog van amit adhatsz neki...ráadásul mint írtam, egy diónyi fedezi a "szükséges" feltétként elfogyasztandó kalória mennyiséget, és ez felnőttekre vonatkozik, most gondold el, az ő testéhez képest ha kap "1-2" szemet, az mennyi zsír..
2015. nov. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A hurkát inkább krumplival, mert azt jobban szereti, mint a rizst.

Akkor mellőzöm neki a tepertőt. Amúgy érdekes, mert utáltam, de mióta megvan a lányom megeszem. Ja igen nálunk is csak télen van kb 3* ha van csinálva.

Ha már itt tartunk kocsonyát lehet?

Bocsi a sok hülye kérdésért, de nem sok hasznos választ kapok/tam vnőtől. :S

2015. nov. 6. 21:25
 10/13 anonim ***** válasza:

a kocsonya húsleves tulajdonképpen, igaz hogy a jó zsíros részek is beleférnek, de sokkal kevésbé ártalmas, mint a tepertő, ha gyökérzöldség is kerül bele, még jót is teszel vele..lényegesen alacsonyabb a zsírtartalma is, a kalória értéke is..azt szerintem nyugodtan adhatsz neki, sőt tekintettel arra hogy a bolti felvágottak is nyesedékből készülnek (meg még kitudja miből) még jobb is szerintem azoknál. A hangsúly itt is a mérték :)


Én egyébként terhesen kívántam nagyon durván ezeket, a 12. hét körül a kedvencem az volt, mikor sütöttem itthon libatepertőt, azt ettem libazsíros kenyérrel, és még hozzá egy kis disznósajtot...22 kilóval mentem szülni..

2015. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!