Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért van az, hogy a később...

Miért van az, hogy a később bevezetendő ételek (pl. cukkini, brokkoli, karfiol. ) már a 4 hónaposnak ajánlott bébiételben is szerepel?

Figyelt kérdés
A 4. hónaposoknak adható bébiételekben olyan zöldségek és gyümölcsök is szerepelnek, amelyeket később ajánlott adni (5., 6. hónaptól), mégis főzelékként vagy keverten benne vannak, pl. alma-sütőtök-KÖRTE, vagy burgonya-Brokkoli. Megkavarodtam, hiszen vannak puffasztók is.
2015. nov. 14. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de szerintem itt a feldolgozás során úgy csinálják meg, hogy az nem okoz gondot a babának. Ennek ellenére én pl még nem adtam a kisfiamnak epres és málnás bébiételt, pedig azon is 4 hónap van írva, most 10 hónapos. Inkább kivárom vele az ajánlott időpontot, amikor már eheti biztosan. Én ezen táblázat alapján haladok [link]

Nagyon tetszik benne, hogy nem azt írja, hogy hány hónapos korban adjam neki, hanem hogy vegyük figyelembe mikor kezdted el a hozzátáplálást és úgy fokozatosan,egymásra épülve. Eddig semmi gond nem volt nálunk, szépen haladunk.

2015. nov. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a táblázatot. :)
2015. nov. 14. 12:20
 3/3 anonim ***** válasza:
A bébiételekben kivonják belőle az esetlegesen gondot okozó összetevőt. Például a málnás bébiételben nincs benne a málna magja, a borsósban pedig a borsó héja. A puffasztó ételeknél nem tudom, hogy csinálhatják. De például mikor az én babámnál kezdtem a hozzátáplálást, az egyik fajta körte hamarabb volt adható mint a többi fajta.
2015. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!