Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan szülő aki az...

Van itt olyan szülő aki az ajánlott kor előtt kezdte a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

MEGÉRTEM ha valaki ellenzi ezt, de nem megy egyedül a babámnak a kakilás és a doktornő semmit nem ajánl ezért gondoltam a hogy a gyümölcsrostok majd segítenek! Szóval ha kérhetem ne legyenek ezen viták, normális ellenérveket viszont meghallgatnék! Nem mellesleg kezd a tejem kevés lenni a picinek és tápszer helyett gyümivel szeretném pótolni a cicit! 3 hónapos múlt a picim!

Szóval ki mivel kezdte?

Mikor?

Mik voltak a következők?

Barack, szilva, alma, banán? Mivel most gyümölcsöt nem igen kapni így bébiételekre gondoltam!

Köszönöm!



2015. jan. 9. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hàt ez adtól is fugg mi az ajànlott kor. Lànyom koraszülött sohasem szopott, de orvosi (2is) íhy is 3hónaposan vagyis korrigàltan 1 hónaposan elkezdtük a hozzàtàplàlàst,tehàt mondhatni hogy idõ előtt.

Jelenleg 1 èves ès semmi baja!

2015. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Almával szokás a kóstoltatást kezdeni, de pont az alma, a körte és a banán az ami mégjobban megfogja a székletet. 3 hónaposan én elég kis esélyt látok arra hogy el fogja fogadni a babád a kanalas pürés állagú ételeket.
2015. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem akarok vitázni, előrebocsátom, de tejet nem gyümölccsel pótolunk egy 3 hónaposnál, hanem tápszerrel. A babának még erre van főleg szüksége, 3 hónaposan nagyon maximum csak kóstoltathatod a gyümölcsöt (bár azt sem nagyon kellene), amitől ugye nem fog jóllakni.

Ha nagyon szeretnéd adni, akkor próbáld alma illetve barack levét kóstoltatni vele, mást még ne.

2015. jan. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nekem 5 hónapos kora óta újra ébred, 4 hónapos kora óta csak heti 80-100 grmot hízik. 5 hónap egy hetesen kezdtem el kóstoltatni, a védőnő ezt javasolta inkább, mint a tápszert.

a 3 hónap azért nagyon korai, ha kezd kevés lenni a tejed, akkor fejni kell, tejszaporító módszerekkel, pl. a 7-5-3-1 módszert ajánlom, szoptatós teát inni, én még biztos nem kezdeném el a hozzátáplálást. ha mindenképpen adnál neki valami hashajtót, akkor tápszert kapjon.

egy tápszeres csecsemő esetében is korai a 3 hónap, nem hogy egy anyatejes csecsemő esetében.

egyébként alma, répa, krumpli az első, de mindenből csak egy-egy kanállal, a répa, krumpli pl székletfogó, egy 3 hónapos baba hasát biztosan megfogja...az alma is székletfogó..a szilvát csak 8 hónapos kortól ajánlják. a banán is puffaszt...

2015. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ellenérv például, hogy csak átmegy rajta, nem szívódik fel belőle szinte semmi, nem táplálja, csak eltelíti, nem érzi, hogy éhes, de fejlődni nem tud tőle. Emellett allergiás reakciót válhat ki. Harmadrészt pedig pont vannak olyan gyümölcsök, amik egyértelműen székletfogóak, pl banán, és van olyan, ami vagy megfogja q hasát vagy nem, pl.alma. Lehet, hogy többet artasz mint használsz vele. Ha meg érzékenyebb a hasa, akkor szörnyű hasfájást is okozhatsz vele. Most látszik rajta, hogy kakilna? Mert anyatejes babáknál még a 10 nap is normális széklet nélkül. Ha meg nem elég a tej, és nem tudsz már szaporítani, akkor tápszer kell. A tejalapú táplálék egy éves korig nagyon fontos. Ha nem lesz tejed, akkor is adnod kell neki valamit. De mit mondott a gyerekorvos, amikor mondtad, hogy úgy érzed baj van?
2015. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4 hónapos korig várnék a helyedben, mert előtte többet árthatsz, mint használsz, székletgondok esetén is! 4 hónaposan mehet almalé, majd almapüré, utána barack, meggy. Jöhetnek a zöldségek is, répa, krumpli, sütőtök. Ezek legyenek az elsők. banán nagyon durván hasfogó tud lenni olyan babánál is, amelyik nem hajlamos rá, a szilva hashajtó hatású, később vezesd be őket. Itt egy táblázat, szerintem nagyon korrekt:


[link]

2015. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha nem megy a kakilás, a banánnal semmiképp ne kezdj, mert az még jobban megfogja.

Én próbálnám még azért húzni egy kicsit, ill. a védőnővel megbeszélni a dolgot. Nekem szerencsém volt, mert nem volt megrögzött szoptatáspárti, sem maradi a hozzátáplálás terén. Az első gyerekemet fél éves koráig csak szoptattam, alig volt tejem, megszenvedtem vele, de nem engedtem, hogy rábeszéljenek a hozzátáplálásra, a másodiknál 4 hónap után már próbálkoztunk mással is, mert itt sem volt annyi tejem, amit igényelt volna.


Általában az almával szokták kezdeni, azt most is kaphatsz. Ill. elsőként az alma levét próbálhatod.

Lányomnál meggyszezon volt kezdésnél, imádta a natur friss meggylevet :) Ha viszont a bébiételeknél maradsz, nézd meg, hogy mikortól adható, és kerüld azokat az összetevőket, ami szorulást okozhat.

2015. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Múlt héten volt 3 hónapos. Ezen a héten kezdtük inni a barack levet, elsőnek pàr korty aztán másnap picit több mert nem volt baja tőle.Illetve megkóstoltattam vele a barack pépet ami szintén ízlett neki és nem okozott gondott, hanem tudott tőle másnap kakilni illetve tegnap is segitség nélkül! Nem vettem észre hogy emésztetlenül jött volna ki a pép. Eddig úgy veszem észre hogy valamivel jobb a helyzet! CSAK olyan ételt vettem ami 4 hónapos kórtól lehetne adni. A szilvára is az van írva, viszont nem tudok dönteni hogy segítene a kakiláson vagy begörcsölhetne?! Ha van véleményetek várom!
2015. jan. 9. 14:09
 9/13 anonim ***** válasza:

Próbáltál neki kamilla teát adni cukorral?

Az meghajtja kicsit. 2 dl teába 1 teáskanál cukor.

Nekem egyik babám sem tudott kakilni csak segítséggel, akkor javasolta ezt az orvos, és bevált.

2015. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ánizsmag teát kap! Kamillát még nem próbáltam.
2015. jan. 9. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!