Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5.5 honapos a babam, azon...

5.5 honapos a babam, azon gondolkozok, hogy csak 7-8 honapos koraban kezdenem a hozzataplalast. Mas csinalta igy? Szoptatott baba.

Figyelt kérdés
2015. nov. 17. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

A glutént 7 hónapos korig be kell vezetni, úgyhogy azzal ki is csúsznál belőle.

Mi értelme lenne egyébként későn kezdeni? Akkor minden tolódna neki.

2015. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ismerősöm így csinálja..mindent később ad neki 1-2 hónappal...nincs semmi gondja vele...én már alig vártam hogy adhassak neki mást is, úgyhogy én 5.5 hósan elkezdtem...semmi eltérés nincs látszólag a két gyerek között :)
2015. nov. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
1: a gluténra nem ez a lényeg, hanem hogy a gyerek még döntő többségében anyatejes legyen mikor bevezetik..ha 6-7 hósan még lesz bőven teje a kérdezőnek, ráér bevezetni a glutént 7-8 hónaposan az első gyümölcsök mellett
2015. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Most olvasom, hogy a legujabb kutatasok szerint a szoptatott baba vas raktara 9-12 honapos kor kozott fogy ki, addig erdemes eljezdeni a hozzataplalast. Eddig - foleg a vas miatt volt javasolt a 6 honap.


Ezert Is jutott eszembe.

2015. nov. 17. 14:25
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Az én fiam hó elején múlt 7 hónapos. Kb 2 hete kezdtem a hozzátáplálást gyümölcspépekkel.
2015. nov. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Hú, nem tudom...

A sok ajánlás révén eljutunk végül odáig, hogy bőven elég a fény a gyereknek.

Félre ne érts, nem gondolom, hogy nagyon kell sietni, de túl sokáig sem kell várni.

2015. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Én az igény szerint szoptatott kislányomat 6 hónapos kora óta minden nap többször is kínálgattam kiegészítő ételekkel. 7,5 hónapos koráig semmit sem fogadott el az anyatejen kívül, minden mástól öklendezett. Egy hét alatt aztán már napi 3× evett mást a szopizás mellett. Egy évesen azonban elutasította az addig kedvelt ételeket és csak szopizni akart. Most másfél éves, és a fő tápláléka még mindig az anyatej. Gyümölcsöket is nagyon szereti.

Szerencsére sosem volt még beteg.


Szerintem kínálgathatod a babádat 6 hónapos kora után, aztán majd ő eldönti, hogy kell-e neki és hogy mikor.

2015. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem túl nagy baj nem történne, de az jutott eszembe, hogy biztosan az első babád, és nem láttál még úgy igazából testközelből egy 7-8 hónapos kisgyermeket. Egy ekkora gyerkőc már szinte kieszi a szádból az ételt. Két gyerkőc édesanyjaként én azt mondom, hogy elvileg megoldható a tisztán anyatejes táplálás egy 7 hónaposnál, de kínzás, ha eszel mellette, Ő pedig nem kaphat. Vagy akkor a következő 2 hónapban vigyázz arra, hogy ne egyetek együtt, de senki se egyen a környezetében szilárd ételt, mert ki fog térni a hitéből. Mindig is imádtam szoptatni (a fiamat 15 hónapig szoptattam, a kislányom 10 hónapos, még szopizik), de nincs kedvesebb látvány annál, mint amikor egy jó étvágyú kisgyermek tömi be a finom ételt, szinte kiül az élvezet a pofijára. Úgyhogy inkább figyeld a babád jelzéseit, Ő tudni fogja, mikor érkezett el az idő a kóstolgatásra.
2015. nov. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez szép és jó, de a gyerekedet a legkevésbé sem érdeklik az ajánlások, így simán előfordulhat, hogy egyszerűen éhes lesz és nem lesz elég neki a folyadék. Másrészt használd ki, ha akar enni, ha kíváncsi, ha érdekli, mert ezerszer könnyebb úgy mintha kényszer lenne. Ha látod, hogy érdekli, megkóstolna új dolgokat, akkor ne foszd meg ettől a szent szoptatás miatt.
2015. nov. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én próbáltam a kislányomat 6 hónapos korától hozzátáplálni, az égvilágon semmit nem fogadott el. 1 éves koráig cicin élt szinte. Semmi baja nem lett, most 21 hónapos (mondjuk nagyon rossz evő). Szerintem 1-2 hónapon semmi nem múlik, de a helyedben azért kínálgatnám, hátha jól fogadja az ízeket.
2015. nov. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!