Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha egy anyatejes babánál nem...

Ha egy anyatejes babánál nem 6, hanem 5 hósan kezdem a hozzatáplálást, attól lehet baja?

Figyelt kérdés
Tegnap kapott szopi után kb. 5-6 kanál almát (még evett is volna még), és ma délelőtt kikakilta (zöldes színű volt, gondolom sikerült megemésztenie) akkor folytathatom?

2014. dec. 10. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
mi is 5 hónaposan kezdtük mert nem lakott jól a tejemmel a fiam most 9 hónapos és semmi baja, de ez baba fügő gondolom azért beszéld meg a védőnővel.
2014. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor te voltál 5 hónapos már etted a csirkepörköltet nokedlivel meg kovászos uborkával :D Ok, ez nyilván túlzás, de 20 éve még nem csináltak ebből ügyet, mégsincs semmi bajunk:)
2014. dec. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, ha megy a hasa az adott/kóstoltatott ételtől, akkor másikat próbálj. Ha megy a hasa, vagy emésztetlen az étel még, azt észreveszed úgyis (a répa valami kivétel nálunk, mert 9 hónaposan sem emészti meg rendesen).
2014. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Nyugodtan, sőt ajánlott már 4 hósan elkezdeni, nem jó ha sokáig vársz, nagyobb az esélye a nehézségekre.

Fiam anyatejes volt és 3,5 hósan kezdtem hozzátáplálni.

2014. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle. 6 hónapos korig ajánlott, de ez nincs kőbe vésve, hogy csak a 6. hónap 1. napján kaphat mást.
2014. dec. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem lesz baja. Ez babafüggő, van olyan baba, aki 5, de van olyan, aki csak 7 hósan érik meg a hozzátápira. Szerintem egy anyuka, aki ismeri a babáját, jól fog dönteni ebben a kérdésben.
2014. dec. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon egyéni, hogy melyik babát mikor érdemes mással is megkínálni. Én is elkezdtem kóstoltatni vele ezt-azt, met úgy veszem észre kevés neki a tej. Nagy baba, már 6990g, pedig még csak 4 hónapos múlt. Igényli, hogy kapjon mást is, mi is kaptunk anno, mert akkor még javasolták is, hogy 3 hós kora előtt legyen elkezdve a főzelékezés. Nyomták belénk cumisüvegből a pépeket, mégsem lett semmi bajunk.
2014. dec. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 5,5 hósan mondta a Védőnő hogy kezdjem a kóstoltatást. Szerintem én ebben a korban már mindenevő voltam. :D
2014. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és a glutént is szépen lassan, manapság állítólag bebizonyították hogy 4-7 hó között kell szépen lassan bevezetni, hogy kisebb esély legyen a gluténérzékenység kialakulására.
2014. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!