Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mikortól adtatok tejitalt...

Ti mikortól adtatok tejitalt a babátoknak? Mikor hagytátok el a tápszert? És utána tejitalt kapott lefekvés előtt vacsira vagy hogy volt?

Figyelt kérdés
10,5 hónapos a picurom és még tápszert eszik lefekvés előtt meg éjszaka egyszer vagy kétszer. Ezt most tejitallal kell majd kiváltanom? Ti hogy csináltátok? A védőnőm csak bólogat szépen néz de igazából soha semmi konkrétat nem mond és mindíg arra helyesel amerre én terelem a beszélgetést. Gyakorlatilag semmit nem érek vele.
2015. nov. 21. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
én nem tejitalt adok neki hanem tejet egy eves kora ota...de ugy, hogy reggel kap 230 ml tejet (3,5%-os boltit), vacsira pedig kikeverek neki 120 ml tapszert vizzel es ugyanennyi tejet beletoltok. igy a vacsi adagja is kb ugyanannyi csak az fele tapszer. azert igy csinalom, mert a tapszerben ugye vitamin is van. 2 eves koraig igy fogja kapni aztan mar csak kizarolag tehentejet. mi joban vagyunk a tejjel, es a babam alapvetoen egeszegesen taplalkozik, ugyhogy emiatt en nem dobnek ki csilliardokat a tejtalra..
2015. nov. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Náluk is tejet kaptak a gyerekeink (5-en vannak). Egy évesen álltunk át a táőszerről a tejre. Mi házitejet iszunk, de ha Te esetleg nem szeretné neki azt adni, javaslom a Garabonciás 3,5%-ost. Nem olcsó, bár a tejitalokhoz képest olcsóbb, viszont nagyon finom! Fontos a magas zsírszázalék a zsírban oldódó vitaminok miatt.
2015. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1 éves kortól reggel tápszer (volt vagy 10 recept, mert 1 éves koráig írta fel az orvos), este pedig Junior ital.

Meg néha kapott tejet.

Vacsit kb 1/2 7 körül evett, és lefekvés előtt kapta a tejitalt.

2015. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kb. 14 honapos koraig kapott 3-as tapszert, mert az volt az olcsobb, aztan lett akciosan tejital, akkor azt vettem neki, utana meg 1-1 doboz 3-as tapszert kapott megint, 1,5 ev korul mar csak tejitalt.

Reggel es este kap. Ebredes utan (agyba) 210ml vizzel, este vacsora utan, lefekvesnel 180ml vizzel. Tapszerbol 240ml-t evett, de tejitalbol meghagyja, ha tobbet adok. 2 eves lesz. Tejet nem adok neki, max etelben. A tejitalt multivitamin helyett is kapja.

2015. nov. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
95%
Mivel még nincs egy éves,kapjon tápszert reggel és este. 1 éves kora után próbálkozhatsz, tejjel vagy tejitallal. Vacsorára kb 18 óra felé kapjon laktatóbbat és este lefekvés előtt tápszert,akkor lehet nem fog felébredni éjszaka enni.
2015. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fiam 1 éves koráig tápszert kapott, aztán 2 éves koráig tejitalt (ugyanazt a márkát).

És csak ekkor vezettem be a tejet.

2015. nov. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lányom 8hónapos kora óta nem eszik tápszert. Én telet adok neki ,amit felforralok. Kakaót,banános vagy kekszes tejet kap. Imádja.

Elvleg 1éves koráig nem " szabad "

2015. nov. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

olyan 14-15 hósan váltottam a 3-as tápszerről tejitalra.

kisebb adagokban, tápszerhez keverve vezettem be (mert különben eleinte meghajtotta)


(amúgy az én védőmőm is olyan, mint kérdezőé..)

2015. nov. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!