Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák akik használják vagy...

Anyukák akik használják vagy használtáka sedatif pc - t. Mikor kell beadni a babának? Este lefekvés elött és utána azt olvastam hogy amikor felébred akkor a következőt azaz az én esetemben fél óra múlva? Utána pedig megint következő este?

Figyelt kérdés
Használt valakinek? Nagyon kimerült vagyok 7 és fél honapos fiam fél óránként óránként ébred. Illetve csukott szemmel forgolodik nyöszörög aztán sír nem tud el aludni annyira sajnálom szegényt másnap azért nyügöske meg hamar elfárad ami érthető hiszen nem is aludt az éjjel. Plusz én sem alszom semmit.. És utána egész nap vele foglalkozni ugy hogy türelmes legyek nagyon nem bírom már. Születése ota éjszakázok vele de egyre rosszabb az alvása. Segítsetek. Ez a sedafit pc használt valakinek?
2014. jan. 28. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Alvás előtt 1 órával érdemes bevenni. a tájékoztatóban is le van írva.

Én anno összetörtem és egy kis vízbe raktam. Minimális volt a víz, hogy tényleg használjon.

Nem mondom, hogy sokat segített..

2014. jan. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy csináltam ahogy az első. Magában nem segített, osanit 15 ch-val együtt viszont igen. Ebből plusz 5 golyót adtam a sedatif pc-hez.
2014. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gabszem ***** válasza:
nekünk nem segített, de úgy tudom, hogy közvetlenül lefekvés előtt kell 1-et adni, pici vízben feloldva és reggel közvetlenül ébredés után 1-et (reggeli előtt)
2014. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én közvetlenül lefekvés előtt adom, mert már megtapasztaltam többször, mikor előtte fél órával adtam sokszor "túlpörgött" tőle a baba és még nehezebb volt elaltatni. Lényegesen jobban alszik tőle, kétszer max. kétszer kel csak és nem fogad el azóta vizet éjszaka, holott nem győztem itatni. Egy ideig kombináltam a coffea tostával, de lényegében ugyan úgy hatott, így azt elhagytuk. Egy év kialvatlanság után "nyúltunk" ehhez a szerhez. Előfordul, hogy elfelejtem beadni, akkor szinte semmit sem alszunk, forgolódik, nyöszörög, sokszor iszik vizet. Szúval napi egyszer, lefekvés előtt közvetlenül adom neki egy pici vízben feloldva.
2014. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekünk sem ért magában semmit de coffea tostával kombinálva csodaszer volt azóta átalussza az éjszakákat pedig volt hogy 10-12x is kel egy éjjel!Már zombi voltam!
2014. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi is ma este próbáljuk adni, már én is kimerültem a 7 hónapos fiam mellett... Szerintem reggel kell adni a másikat, nem éjjel mikor megébred...
2014. jan. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok. Még ezt találtam a homeós bogyokról:

 Arsenicum album 15CH - naponta 1x 5 golyócska + alkati kezelés

Fél az elalvástól, ezért alvási rituálékat alakít ki : gondos, aprólékos gyermek, aki a rend és a szüntelen pakolás, rendrakás rabja. Nagyon szorong, az egészsége miatt aggódik, a magányosságtól, a sötétségtől fél. Néha nyugtalan, izgatott, máskor fáradt és levert.



 Borax 15CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt

Ideges, labilis, nyugtalan gyermek, az álmossága a lefekvést követően elmúlik, ezért felkel az ágyból. Éjjel, hirtelen ébredéskor kapaszkodik az ágyba, a felnőttek ruhájába, és attól fél, hogy leesik, amikor lefektetik.



 Coffea tosta 15CH - naponta 1 – 2x 5 golyócska


A gyermek nyugtalanul alszik, hirtelen felriad, apró zajokra nagyon érzékeny. Oka a napközben álélt túl sok jó élmény.

 Chamomilla vulgaris 15 CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt


A gyermek billegeti ide-oda a fejét és ringatja magát. Sokszor szeszélyes, elviselhetetlen, dühös, izgatott. Amikor fogzik, az egyébként nyugodt csecsemő is nyugtalan lesz estére, nem tud elaludni, minden irányba mozgatja a fejét, nyugtalan az alvása, éjszakai félelmek és sikolyok szakítják félbe az alvását. Ahogy kézbe vesszük és ringatjuk, lecsillapodik.



 Hyoscaimus niger 15 CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt


Félénk, féltékeny, gyanakvó, érzelmileg bizonytalan gyermek, aki nagyon nyugtalanul alszik. Álmában beszél, nevet vagy kiabál. Gyakran előfordul furcsa arcizom-rángása, úgynevezett tic formájában.



 Ignatia amara 15CH - naponta 1 – 2x 5 golyócska


Ha a mama szorong, rosszkedvű, bizonytalan, ez az állapot átragad a csecsemőre, aki emiatt meglehetősen ellentmondásosan viselkedik, sóhajtozik, ásítozik, riadt.


 Kalium bromatum 15CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt


Ezt a gyógyszert rémálmokra, sikollyal járó éjszakai félelmekre, nyöszörgésekre, fogcsikorgatásokra használhatjuk. Képtelenség a gyermeket megvigasztalni, nagyon nehéz rémálmából felébreszteni. Nappal ugyanúgy, mint éjszaka, a kezek folyamatos mozgását figyelhetjük meg, mindig birizgál valamit.


A holdkórosság gyógyszere is lehet.

2014. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

 Natrum muriaticum 15CH - naponta 1x 5 golyócska + alkati kezelés


Annak ellenére, hogy a gyermeknek nagy az alvásigénye, elalvási nehézségekkel kűzd. Mániákus ellenőrzési kényszerrel megnézi : zárva van-e az ajtó, le van-e kapcsolva a villany, van-e valaki az ágy vagy a szekrény alatt. Fél a tolvajoktól, a sötétségtől, nyugtalan alvó, felriad álmában, fáradtan ébred.



 Nux vomica 15CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt


Türelmetlen, értetlen, hirtelen haragú, dühös gyermek. Felébred, és élénk hajnal 3 – 4 óra körül, majd 6 óra felé elalszik, és reggel fáradtan ébred. Szüksége van napközben az étkezések után rövid alvásra.



 Pulsatilla pratensis 15CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt


A lefekvési szokások nagyon fontosak, sírás, puszilkodás, a szülők szeretgetése, plüss állatkák közelsége a biztonságérzet megteremtése miatt.



 Sedatif PC – lefekvés előtt gyermeknek 1 tabletta, felnőttnek 2 tabletta

Olyan alkotóelemeket tartalmaz, amelyek csökkentik a stressz okozta vegetatív funkciók hevességét, oldja a stressz okozta szorongást és a feszültségeket. Különösen hatásos idegesség, elalvási nehézségek vagy a gyakori felébredések esetében.



 Stramonium 15CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt


Ha a csecsemő vagy a kisgyermek csak lámpafénynél tud elaludni, nagyon fél a sötétben, nem akar egyedül lenni.

2014. jan. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 7 hónapos, 4 hós kora óta csinálja ezt, hogy százszor felkel egy este alatt. Kipróbáltunk mindent, a sedatif pc-t is, más homeos szereket is, semmi nem segített. Másfél órája tettük le aludni és már 4szer kelt cumiért, vagy mert álmában hasra fordult. (pedig magától is vissza tudna már fordulni)

Engem most megnyugtatott, hogy más is van így, nem csak mi. Már milliószor kétségbe estem, hogy ez nem normális. :( Nem tudom, mikor és mitől lesz jobb. Már nagyon vágynék egy kis alvásra.

2014. febr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!