Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A glutént meddig kell adni?

A glutént meddig kell adni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy vettem hétgabonás pépet, ezt majd 4 és 7 hónapos kor között bevezetem, aztán mindig kell neki adni. Eddig oké. Na de meddig adjam? Amíg el nem kezd kenyeret stb. enni?

2015. dec. 12. 17:09
 1/1 anonim ***** válasza:

én csak addig adtam, míg:

-meg nem tudtam, hogy nem tanácsos a gyümölcsöt vele dúsítani, mert puffaszt éspedig én úgy vezettem be, minden tízóraira gabonás pépet kapott és üveges gyümit kevertem bele...

- 8 hósan elkapott egy influenzaszerűséget, 1 hónapig szinte nem evett, csak tápszert, kezdhettem újra előlről az egész hozzátáplálást...(borzasztó volt)

- később tejpépekre váltottam ( a tejtermékbevezetése megkezdéseként, így elmaradt a gabonázás..)

- olyan egy év körül meg el se fogadta már a gabonáspépet akármilyet vettem, úgy leszokott róla, de ekkor már elrágcsált egy-egy kenyérhéjat

- 1,5 évesen már abszolut nincs gabonáspép itthon, kenyeret nagyon ritkán kap...de mostanában szóltak(jóindulatú tanács)hogy szüksége van a szervezetüknek gabonára! mivel a fehérkenyér meg amúgy is egészségtelen..de a többi sem a legjobb, ha meg kölest veszek meg stb, azokból alig eszik...szóval az én gyerekem jelenleg nem kap ilyesmiket.. ,pláne, hogy megelelő termékismeretem sincs, javasolták pl a kukoricadarát is, aminek értelmét nem látom pedig, mivel a főtt kukoricát sem emészti meg


de szóval szerintem napi egyszer kellene valamennyit enniük gabonát akár 6-10 éves korig is, hacsaknem egész életben javasolt..

2015. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!