Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van aki bébiétellel kezdte az...

Van aki bébiétellel kezdte az ételek bevezetését? Milyennel?

Figyelt kérdés
2015. dec. 28. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ekkor is csak az 1 összetevőből álló pépek jöhetnek számításba!

100 % alma, sütőtök... esetleg répa (bár ezt újonnan tologatják, mert gyökérzöldségként sokkal több méreganyagot tartalmazhat még "bio" formában is, bár erre elvileg tesztelik a bébiételeket).

2015. dec. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Igaz én nem azzal kezdtem. De késöbb probáltam,a lányom meg sem ette a bébiételeket. Nem csodálom,iztelenek szerintem. Én mindent magam csináltam neki. Jó evő is.
2015. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiamnál először őszibarackot kapott, aztán almát, aztán bébiételben alma-banán pürét és a krumplin kívül mindent bébiételekkel vezettem be neki először.

Általában kecskeméti, vagy babylove bébikajákat kapott, aztán amiket már megevett, azokkal azonosakat főztem később és akkor már a miénkből kapta babásítva.

A kisebbnek most kezdtem el a bevezetést, őszibarack kecskeméti az első, amit kapott.

2015. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem adtam neki kezdetben csak egyszer nasiként almàsat(.ami 4 hónapos kortól adható) amivel befürödtünk,mert LAKTÓZT TARTALMAZ!!! Amit azóta nem tudok feldolgozni, hogy egy 4 hósoknak készìtett gyümölcspürében mi a bànatot keres laktóz?!?!?

Tanulsàg nézd meg az összetevőket mindenképpen.

2015. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mi a baj a laktozzal?
2015. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Olyat nem találtam, hogy csak őszibarack. Keverve mással igen. Szilva volt, ami egyedüli gyümölcsként van üvegben. Legalábbis nálunk.


Laktózzal alap esetben mi a gond?? Az anyatej brutál mennyiségű laktózt tartalmaz. Nálunk éppen gond a laktóz, figyelni is fogom az összetevőket. De normál esetben nem okoz gondot. Gyógyszerekben is van laktóz.


Felváltva szeretnék bébiétel+saját.Ezért kérdeztem.

Első gyerekünk csak sajátot kapott. Sosem ízesítettem, szerintem rosszabb volt, mint a bébiétel. ennek az lett az eredménye, hogy még nyaraláskor is főzhettem :) Ezt most elakarom kerülni. Plusz nem leszünk itthon, amikor az ételeket bevezetjük, így kisegítene a bébiétel.

2015. dec. 28. 19:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, én azzal kezdtem. A Dm-ben kapható kisüvegesekkel, alma, répa, sütőtök. Utána is főként bébiételt kapott, 10 hónapos koráig csak azt. Most 1 éves, most vegyesen kap bébiételt és saját főztöt is, de még mindig a bébiétel van túlsúlyban.
2015. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A laktòzzal az a baj,hogy van aki allergiàs rà. Pl a kisfiam is. Ami persze akkor derül ki amikor kap (az anyatejben nem ugyanaz mint pl a tehèntejben). És persze egy almapürében nem szàmìt rà az ember. (Pl homeopàtiàs golyókat sem hasznàlhattunk emiatt. Mert abban is van,de erre felhìvjàk a figyelmét az embernek pl az orvos, a gyógyszerész)
2016. jan. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!