Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi baja lehet a gyermeknek...

Mi baja lehet a gyermeknek attól, ha kap "tiltólistás" dolgot elvétve? (zsír, szalonna, v tartósítószeres étel, stb

Figyelt kérdés

ki van emelve, hogy "semmiképp ne adjunk 2 éves korig:

tartósítószert, ízfokozót,

mesterséges szinezéket, aromát, édesítőszert tartalmazó étel,

felvágottak, virsli, májkrém, szalonna, kolbász, füstölt húsok, zsír,

velő, pacal, köröm, kóla és egyéb szénsavas üdítők, csoki, chips, ropi"


miért "semmiképp"?


2016. jan. 4. 20:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
bnőm szerint ezek a szervezetüknek mérgek...
2016. jan. 4. 20:28
 2/12 A kérdező kommentje:
1-2 éves között kor
2016. jan. 4. 20:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nem napi szinten eszi ezeket az égvilágon semmi baja nem lesz tőle...
2016. jan. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%
hát valszeg semmi azon túl hogy rászokik és ezzel egy 30-40 évvel megrövidíted az életét.
2016. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Semmi. Ha a bnőd ezen pörög, mondd,h nem adsz neki.
2016. jan. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

kb 11 eves kora ota kap ilyesmit elvetve...egyebkent meg nagyon egeszsegesen taplalkozunk sajat kertbol sajat foztot szoval valoszinu nem az etkezesbe fogunk belehalni.


en mindig ugy tartottam hogy vegig menni a koruton a kipuffogo gazban sokkal mergezobb mint bevasalni 40 kg szalonnat.


de fontos hogy minel kevesebb legyen ezekbol az adott termekben - ezert is dolgozom a zoldsegekkel. es husbol is igyekszem haztajit vasarolni, tejbol friss hazi tejet, uditobol nem cukrozottat stb

2016. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

kb 11 hoss kora ota kap ilyesmit elvetve...egyebkent meg nagyon egeszsegesen taplalkozunk sajat kertbol sajat foztot szoval valoszinu nem az etkezesbe fogunk belehalni.


en mindig ugy tartottam hogy vegig menni a koruton a kipuffogo gazban sokkal mergezobb mint bevasalni 40 kg szalonnat.


de fontos hogy minel kevesebb legyen ezekbol az adott termekben - ezert is dolgozom a zoldsegekkel. es husbol is igyekszem haztajit vasarolni, tejbol friss hazi tejet, uditobol nem cukrozottat stb

2016. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

*11 hos.


amugy pl mi margarint nem is eszunk minden csak szokas kerdese...25 evig el sem tudtam kepzelni egy szendvicset nelkule ma mar alap hogy nem hasznalok es a gyerekemnek sem adok margarinos kenyeret (vajat sem

2016. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
a margarin miért nem egészséges?
2016. jan. 4. 20:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Az enyémek 1 éves koruk után már azt ettek, amit mi. Mi is, amióta gyerekeink vannak, igyekszünk egészségesebben enni, minőségi felvágottat veszünk (elolvassuk az összetevőket). Az ízfokozó, meg a mesterséges színezék, sőt az édesítőszer hacsak nem cukorbeteg valaki, senkinek sem egészséges.

Régebben volt egy kérdés a margarinról, és nagyjából az lett a válasz, hogy mennyire gáz ha valaki margarinnal mérgezi a gyerekét, és akinek nincs pénze hogy vajat vegyen margarin helyett az a semmire vállalt gyereket. Egyébként én is úgy tudom, hogy a tudomány mai állása szerint a vaj egészségesebb.

2016. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!