Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónapos csöppségem van és...

5 hónapos csöppségem van és már evett almát, krumplit-répával ( ez nagyon ízlik neki) ma pedig sütőtököt eszik ebédre. Ti mit adtatok 5 honaposnak?

Figyelt kérdés

Tudnátok még mondani tippeket mit lehet adni neki!?

Mindenhol csak azt olvasom hogy 6 honapostol lehet elkezdeni a hozzátáplálást. köszi



2016. jan. 15. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mikor kezdted, 4 hónaposan, hogy már a 4. ételfélénél jár?
2016. jan. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2016. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Eddig úgy volt az ajánlás,hogy tápisok 4,anyatejesek 6 hó a hozzátáplálás kezdete.De most a legújjabb ajánlás szerint tápisok is 6 hó.Mi egy héttel előbb kezdtük,mint hogy betöltötte a 6 hót.

Gyümölcsök: alma, őszibarack, meggy, gesztenye

Zöldségek: burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla

2016. jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
20 hetesen kezdtem pontosan mostanra szépen eszik a széklete is normális . holnap lesz 22 hetes vagyis 2 hete eszik
2016. jan. 15. 09:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Rizset, almát, őszibarackot, céklát, sütőtököt, répát krumplit kapott már. 6 hónapos múlt nemrég, tápszeres baba, 4 hónaposan kezdtem rizzsel.
2016. jan. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a rizst hogyan csináltad meg?
2016. jan. 15. 10:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon puhára főztem és botmixerrel pürésítettem, amíg szép egyenletes nem lett. Közben adtam hozzá forralt vizet, ha kellet. Jégkockatartóban fagyasztottam le, mert egyszerre többet főztem.
2016. jan. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2 hete eszik és már itt tart?

Nem sprint ez, hanem hosszú táv!

1 íz 1 hét és utána lehet mixelni!

2016. jan. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Én az 5-ös vagyok. Sok mindent kapott már, de nem azt jelenti, hogy mindent be is vezettem. Pl. a baracktól és az almától öklendezett, így azt nem is adtam neki többet, dehogy fogom én azt egy hétig erőltetni. Kapott rizspépet, mert azt örömmel ette, így hát az lett az első étele.


Nemcsak egy út járható. Sok országban nem is almával kezdik pl. a hozzátáplálást, szóval én sem vettem ezt szentírásként. A fokozatosság megvan, ez a lényeg.

2016. jan. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

miért kellene 1 hetet várni? Ha allergiás reakciója van az még aznap kiderül! Az almát 1 hétig adtam neki igen. a krumplit répát vasárnap óta adom, és ma a sütőtököt adom neki. Én ötleteket kértem nem pedig kioktatást! Én tudom hogy mikor mennyi ideig és mit fogok neki adni!

Nem kell több kommentet írni ide..köszi

2016. jan. 15. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!